Ku kráse s kyselinou hyalurónovou

Vedecké štúdie už dávno dokazujú, že kyselina hyalurónová nie je zavádzajúci dobre premyslený marketingový ťah. Naopak, jej účinky z nej robia malý zázrak v oblasti kozmetiky a zdravia. Kým by ste spočítali všetky výhody jej používania, stratili by ste tým mnoho času. My sme to urobili za vás a spísali jednoduchý recept na krásu s kyselinou hyalurónovou.

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou nášho tela. Celkovo 15 gramov sa jej nachádza v našom tele: napríklad v mozgu, pľúcach, na slizniciach, v kĺboch, v močovom mechúre. Najviac jej je v pokožke. Od jej množstva závisí napríklad rýchlosť nášho starnutia.

Kyselina a pleť

Základ ľudskej pokožky tvorí kolagén. Aby bol pružný a vyživený, a tak vyzerala pokožka sviežo a mladistvo, potrebuje hydratáciu. Tú zabezpečuje kyselina hyalurónová, ktorá zadržiava vodu a udržiava kolagén vlhký. S pribúdajúcim vekom však kyselina hyalurónová z tela ubúda, čo spôsobuje vznik vrások a oslabenie pokožky, preto je potrebné ju doplniť inými spôsobmi. Do tela ju môžete prijať v strave, vo forme liekov, nápojov alebo injekčne.

Kyselina hyalurónová sa môže do tela prijať okrem injekčnej formy aj v strave, vo forme liekov a nápojov
zdroj: 123RF

Stavte na kvalitnú kozmetiku

Ktorá dáma by nechcela zastaviť čas a spomaliť starnutie? Kým to prvé sa nedá, na to druhé je tu kyselina hyalurónová. Injekčným aplikovaním dostane tvár druhý dych. Kyselina pomôže odstrániť hlboké vrásky, pozdvihnúť kútiky úst a zväčšiť objem pier. Nie všetkým je ale príjemný pohľad na ihlu, napriek tomu sa o pleť môžete postarať rovnako špičkovo a ešte k tomu v pohodlí domova. Riešením sú krémy obsahujúce kyselinu hyalurónovú, určené na každodennú starostlivosť. Kozmetika obohatená o túto zložkú síce nepatrí k lacnejšej cenovej kategórii, ale ako sa hovorí, čo investujete do vášho tela, to sa vám časom vráti.

Nielen v injekcii

Najčastejšie sa v súvislosti s kyselinou hyalurónovou spája aplikovanie injekcií do tvárovej oblasti. Zázrak mladistvého vzhľadu však produkuje aj naše telo. Produkciu kyseliny hyalurónovej môžete podporiť správnou životosprávou a zaradením dôležitých potravín do vášho jedálnička. Doprajte si viac sóje, slepačej polievky z kĺbov a kostí alebo červeného vína, ktoré sú bohaté na tento tekutý zázrak.

Aj na pitie

Kyselinu hyalurónovú môžete dokonca dennodenne užívať aj pri dodržiavaní pitného režimu. 1 ml produktu z kyseliny zmiešaný s čajom, džúsom alebo obyčajnou vodou hydratuje a vyživí vašu pleť a bude priaznivo pôsobiť aj na zdravie vašich kĺbov a nedokonalostí pokožky – jazvy, akné, pehy. Kyselinu hyalurónovú zoženiete v lekárni ako výživový doplnok.

Pochvaľujú si ju lekári

Vďaka svojim účinkom sa kyselina hyalurónová dlhodobo využíva v medicíne. Lekári vám ju odporučia pri chorobách pohybového aparátu, problémoch so spánkom, zápaloch, pooperačnom hojení rán alebo syndróme suchého oka. Kyselina okrem toho zvyšuje sexuálnu potenciu a pomáha tiež pri intímnych ťažkostiach, akými sú ženské pohlavné choroby alebo klimaktérium.

Mohlo by sa vám páčiť