Kam na víkend: Kúpaliská na Slovensku

Deti na kúpalisku - Kúpaliská na slovensku

Dni sa stávajú tropickými a vy ste zatúžili po rýchlej dovolenke? Za relaxom pri vode už viac nemusíte podnikať únavné cesty autom či lietadlo. Stačí pár minút a i kúpaliská na Slovensku vám doprajú jedinečnú pohodu na brehu bazénu. Slovensko ukrýva nejedno jedinečné miesto, kde sa vybláznite v bazéne a naberiete bronz na pohodlnom ležadle. Nasávajte vitamín D v blízkosti domova a objavujte s nami krásne miesta ukryté za rohom. Zbaľte si plavky a navštívte miesta s jedinečnou atmosférou.

1. Tatralandia – najväčší vodný svet

Jednou z prvých volieb Slovákov nie len počas letných mesiacov je Aqupark Tatralandia.  Aquapark Tatralandia sa nachádza na Liptove v Nízkych Tatrách , ktoré sú studnicou množstva jedinečných minerálnych vôd. Zavítajte do tohoto najväčšieho vodného parku na území Slovenska. Vodný svet s hromadou vodným atrakcií je vhodný nie len pre rodinnú zábavu ale vďaka množstvu sáun a relaxačných procedúr i jedinečným miestom na oddych.

Zábava v aquaparku na tobogáne - Kúpaliská na Slovensku - Wellness Magazín
Zabavte sa na tobogánoch.

2. Nafukovací Funny park

Jedinečný Aqupark nájdete v najznámejšom slovenskom kúpeľnom meste, Piešťany. Funny Park je tvorený nafukovacími atrakciami, ktoré určite zabavia vaše deti. Hlavnou atrakciu vodného sveta je 50 m dlhá šmykľavka Big Slide. Jediný nafukovací Aupark svojho druhu  na Slovenku určite poteší všetkých, malých i veľkých návštevníkov.

3. Aqualand – kúpalisko na pláži

Kúpalisko sa nachádzajúce v meste Banská Bystrica. Aqualand je skvelým miestom  pre oddych, šport i zábavu. V areáli nájdete jazero, až  8 bazénov, 2 tobogany, vodné atrakcie a športové ihriská.  Centrom vodného sveta je prírodné jazero vhodné na vodné športy.

4. Patince – wellness kúpalisko

Hotel Wellness Patince ukrýva jedinečný vodný svet na juhu Slovenska. V bazénoch sa využíva termálna voda z prameňa v Patinciach. Termálna voda má skvelý liečivý vplyv na pohybový aparát. Okrem relaxačného bazénu nájdete v parku vodné atrakcie, vodnú jaskyňu, vírivé vane či divokú rieku. Aquapark nájdete v blízkosti mesta Komárno.

Wellness Hotel Patince - Wellness Magazín
Nechajte sa rozmaznávať vo Wellness Hoteli Patince

5. Termálne kúpalisko PODHÁJSKA

Termálne kúpalisko Podhájska je považované za slovenské more. Areál termálneho kúpaliska v Podhájskej je vhodný i na dlhšie rekreačné pobyty. Navštívte Podhájsku a užite si relax v  mimoriadnej termálnej vode. Počas leta majú návštevníci k dispozícií 10 bazénov a množstvo toboganov. V areáli kúpaliska Podhájska si môžete užívať i ďalšie služby ako sú masáže, elektroliečba, tepidárium, morský kúpeľ, ľadopád, ochladzovací kúpeľ ale aj vodné peklo.

6. Themalpark Šírava

Thermalpark Šírava sa nachádza v srdci Zemplína, na brehu “slovenského mora”, Zemplínskej Šíravy. Vodný svet ponúka najmä vlnový bazén, relaxačný bazén, masážny bazén, no samozrejme  v ňom nájdete i zábavu pre najmenších vďaka detskému bazénu. O program sa postarajú vodné atrakcie a relax si užijete v rozľahlom wellness centre. Dopriať si môžete masáže, parné alebo suché sauny odprevádzané programom.

7. HolidayPark Kováčová

Liečivá termálna voda v kúpalisku Holiday Park Kováčová návštevníkom zaručí skvelý relax v Kremnických vrchoch. Vodný park je ideálnym miestom pre rodinné pobyty, kedy si každý člen rodiny nájde tú správnu zábavu. Zašportovať si tiež môžete na športoviskách s rôznymi zábavnými hrami a tiež s dostatočným množstvom občerstvovacích, stravovacích a ubytovacích kapacít. Navyše do 22. 7. sa môžete zapojiť do súťaže o vstupenky do HolidayParku Kováčová.

Kúpalisko Holidaypark Kováčová - Wellness Magazín
V Holidayparku v Kováčovej si užije celá rodina

8. Aquapark – Aquathermal SENEC

V blízkosti Slnečných jazier v Senci sa nachádza toto výnimočné miesto poskytujúce celoročný oddych pre celú rodinu. Kúpalisko je ľahko dostupné z hlavných cestných ťahov. Počas leta si v Aquathermal Senec môžete užívať až 13 bazénov s termálnou vodou. Vodný svet ukrýva vnútornú a vonkajšiu časť, čiže fungovanie počas celého roka. V aquaparku sa nachádza i saunový svet, ktorý ponúka rôzne druhy sáun. Nadšencov vodných atrakcii rozhodne osloví červený tobogan dlhý 104 metrov, kamikadze šmýkačky, či lievik „space hole“, najväčšia vodná atrakcia svojho druhu na Slovensku.

9. Aquapark Oravice – Meander Thermal Park

Meander Thermal Park Oravice nájdete na severe Slovenska, na Orave.  V aquaparku si môžete užívať bazény s prírodnou vysoko-mineralizovanou termálnou vodou. Aquapark ponúka svojim návštevníkom športovo-relaxačný bazén, umelé vlny v termálnom bazéne, masážne trysky, masážne lavice a vodný hríb, detský bazén s detskými vodnými atrakciami. Vo vodnom parku sa spoločne zabaví celá rodina.

10. Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová vám celoročne ponúka ponúka odpočinok až v 18 bazénoch s termálnou vodou s teplotou až do 40 °C.  Areál leží na Liptove v dedinke Bešeňová. Vo vnútornom komplexe parku nájdete  oddychovo-relaxačnú zónu s množstvom relaxačných atrakcií. Okrem termálnej vody obsahujúcej vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály, vás očaria nekončiace vodné atrakcie a spleť toboganov. Bešeňová prináša v svojich útrobách  skutočný relax pre celú rodinu.

11. Spa & Aquapark Turčianske Teplice

V Turčianskych Tepliciach svoje brány otvára nielen počas letných mesiacov SPA & AQUAPARK. Turčianska minerálna voda blahodarne vplýva najmä na pohybové a močové ústrojenstvo. Vodný svet je rozdelený na dve hlavné časti Areál SPA ponúkajúci bazény s liečivou termálnou vodou do 38°C. Druhá časť – Areál Aquapark ponúka bazény s termálnou vodou s teplote do 33°C. Počas sezóny sa návštevníci môžu tešiť na veľkú šmykľavku, detský bazén so šmykľavkou a detským ihriskom, minigolf a bar.

Necestujte za horúčavami, ak si ich môžete užívať počas leta i u nás. Jedinečné kúpaliská na Slovensku vám ušetria za dovolenku pri mori na chladnejšie mesiace a počas letnej sezóny zažijete priamo doma neopakovateľnú atmosféru. Všetky vodné svety dýchajú jedinečnosťou a pestrou ponukou nielen vodných atrakcií a športov. Nasadnite s rodinou do auta či na vlak a spoznajte miesta, ktoré sa skrývajú hneď za kopcom.