Krásna vďaka masáži tváre: Doprajte si ju v pohodlí domova

Nie vždy sa nájde čas odskočiť si do najbližšieho wellness centra a dopriať si kvalitnú procedúru od profesionálov. Relaxačnú masáž tváre si však môžete užiť aj v pohodlí vášho domova. Vymedzte si chvíľku pre seba. My vám zatiaľ prezradíme, ako na to.

Masáž tváre je príjemným a relaxačným zážitkom. Cítite sa po nej svieža, bez stresu a navyše aj omladzuje. Podľa odborníkov a kozmetičiek, pravidelná masáž tváre dokáže urobiť na našej pleti zázraky.

Čo budeme potrebovať?

Pred samotným zahájením masáže je nutné zozbierať a nájsť v domácnosti potrebné materiály, a to:

– 1 strednú mysu
– studenú vodu
– odličovač na tvár
– bavlnené tampóny
– masážny krém vhodný na tvár
– čistiaci peeling
– špongia na tvár
– očný krém
– pleťový krém
– textilnú pleťovú masku

Ako postupovať?

Najprv si potrebujeme našu tvár dôkladne pripraviť. To znamená, že ju musíme zbaviť špiny a nečistôt, ktoré sa na nej nahromadili počas dňa. Postupujte nasledovne:

 • Najprv odstránime denný make up a všetky jeho stopy z pokožky. Naneste odličovací prostriedok na tampón, potom si ním pretrite celú tvár. Ako alternatívu môžete použiť detský olej. Dôkladne si odlíčte aj oblasť očí. Na záver si celú tvár opláchnite studenou vodou.
 • Do dlaní si aplikujte trocha čistiaceho pílingu a naneste ho na tvár. Jemne si ním masírujte tvár, no nevyvíjajte príliš veľký tlak. Použite obe ruky – každá má na starosti jednu/svoju polku tváre.

Všetky prípravky, ktoré budete používať, by mali byť vhodné pre váš typ pleti.

 • Vezmite si špongiu, ponorte ju do vody a zotrite si píling z tváre. Pre dôkladné očistenie si ešte raz pretrite oblasť tváre tampónom s naneseným odličovačom alebo micelárnou vodou.

Samotná masáž

Teraz je vaša pokožka čistá a pripravená na dobrú masáž. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Po dôkladnom očistení je načase použiť masážny krém. Vezmite ho, naneste do dlaní a pošúchajte, aby sa krém trochu zahrial. Pozor, začíname masírovať.
 2. Začnite s bradou a postupne naneste krém na celú tvár smerom nahor až k čelu. Ďalej ho rozširujte jemným krúživým pohybom. Zľahka masírujeme oboma rukami a opätovne sa vrátime k brade a krku.
 3. Prejdite do oblasti hornej pery. Bruškami prstov rozťahujte túto oblasť smerom nadol, ako keby ste si mali vytvoriť smutnú tvár.
 4. V ďalšom kroku nasleduje oblasť v blízkosti nosa a líca. Postupujte smerom k ušiam.
 5. Zatvorte obe viečka, položte si na ne palce rúk, a na pár sekúnd si odpočiňte.
 6. Zvyšný krém, ktorý sa nestihol vstrebať, zmyte špongiou.

Posledná bodka

Teraz, keď už je masáž hotová, potrebuje vaša pleť ešte posledné kroky starostlivosti.
Vezmite si vopred pripravenú textilnú pleťovú masku, naneste ju na tvár a ponechajte po dobu 20- tich minút. Potom masku odstráňte a tvár očistite od jej zvyškov. Posledným krokom je aplikácia očného krému s jemnou masážou v oblasti očí. Na tomto mieste kožu veľmi nenaťahujte. Mohli by sa tak vytvoriť nežiadané vrásky.

Tipy a triky

Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti ešte predtým, než sa rozhodnete pre masáž tváre z pohodlia domova.

 • Uistite sa, že sú vaše ruky čisté. Pre odstránenie všetkých nečistôt použite i dezinfekčný prostriedok, nielen mydlo.
 • Uistite sa, že kozmetické prípravky, ktoré budete používať, sú vám dobre známe a sú šetrné k vašej pokožke.
 • Po celom procese nechajte tvár trochu odpočinúť. Nenanášajte ihneď nový makeup.

Aj keď je takáto domáca masáž pohodlná a lacná, existujú ošetrenia tváre a pleti, ktoré si sama doma nespravíte, pretože si vyžadujú ruky profesionálov. Mnohé z nich majú aj liečivé účinky. Preto ak máte čas, a ste ochotná dopriať vašej pleti viac, vyskúšajte napríklad antimigrenóznu masáž. Ide o masáž, pri ktorej sa tlakom pôsobí na akupresúrne body v oblasti tváre. Pôsobí ako prevencia proti migréne, odstraňuje bolesti a prináša úľavu.

Mohlo by sa vám páčiť