Krásna pleť počas jesene

Krásna pleť počas jesene.

September sa i tento rok nesie v znamení prechodu medzi teplými, slnečnými dňami a naopak chladnejšími nocami, ktoré nám pripomínajú, že jeseň sa čochvíľa ukáže v plnej svojej kráse. Krásna pleť počas jesene? S nami nič nie je nemožné! Práve v tomto období roka treba venovať svojej pleti výnimočnú starostlivosť, aby ste dokázali predísť suchému a matnému vzhľadu svojej pokožky a tiež sezónnym vyrážkam. S pomocou 10 tipov, ktoré vám v tomto článku ukážeme, to však nebude žiaden problém a vaša pleť bude vyzerať zdravo a sviežo aj počas jesenných dní.

 

Zdravý životný štýl je základom aj pre krásnu pleť počas jesene

Na zdravie našej pleti má najväčší vplyv náš celkový životný štýl. Počas leta si zvyčajne doprajeme väčšie množstvo nezdravých jedál či alkoholických nápojov a práve jeseň je ideálne obdobie na to, aby ste sa vrátili späť k zdravému životnému štýlu. Nemusíte zahájiť žiadnu drastickú diétu či detox, stačí ak budete myslieť na tieto jednoduché kroky:

  1. Hydratujte svoje telo

Dostatočný príjem tekutín počas celého dňa je základom pre zdravo vyzerajúcu pleť. Vo všeobecnosti sa odporúča vypiť aspoň 2,5 litra vody za deň, no ak počas dňa cvičíte či pijete veľa kofeínu, potom príjem tekutín ešte zvýšte.

Pitný režim je základ.
zdroj: 123RF
  1. Doprajte si kvalitný spánok

Nedostatok spánku sa na našej pleti odrazí okamžite. Treba však brať do úvahy, že nie je dôležitá iba dĺžka spánku, ale aj jeho kvalita. Akýkoľvek ruch či svetlo znižujú kvalitu nášho spánku. Investujte teda do kvalitných žalúzií a zatemňovacích závesov.

  1. Vyskúšajte meditáciu

Príliš veľa stresu má na našu pleť rovnaký efekt ako nedostatok spánku. Skúste do svojho denného harmonogramu začleniť aspoň pár minút upokojujúcej meditácie – pomôžete tak nielen svojej pokožke, ale aj svojmu duševnému zdraviu.

  1. Upravte svoju stravu

Krásna pleť nespočíva len v starostlivosti o zovňajšok. Zaradiť do svojho jedálnička väčšie množstvo zeleniny je počas jesene naozaj jednoduché. Práve v tomto období máme k dispozícii sezónnu zeleninu, z ktorej sa dajú vyčarovať naozaj chutné jedlá plné potrebných živín. Jeseň je sezónou tekvíc, kapusty, kelu, karfiolu, brokolice, kalerábu aj zeleru.

Polievka z tekvice.
zdroj: 123RF

Vaša pleť si počas jesene zaslúži špeciálnu starostlivosť

Prvé štyri body sú vám známe a zvládate ich bez problémov? Potom sa môžeme presunúť od všeobecných rád pre zdravý životný štýl ku konkrétnejším tipom zameraných iba na starostlivosť o pleť.

  1. Aj pleť si po lete zaslúži očistu

Rovnako ako celé vaše telo, aj vaša pleť by po lete mala prejsť očistou. Doprajte si hĺbkovú peelingovú kúru, ktorá vašu pleť zbaví nahromadených odumretých buniek na povrchu a odhalí tak „novú“ pokožku ukrývajúcu sa pod nimi.

  1. Dôkladné čistenie večer i ráno

Okrem hĺbkovej peelingovej kúry je potrebné myslieť aj na každodenné dôkladné čistenie pleti. Najčastejšou chybou je, že mnoho žien si čistí pleť iba večer, aby odstránili svoj make-up. Počas noci sa nám však na tvári usádzajú ďalšie nečistoty, takže ranné čistenie pleti je doslova nevyhnutnosťou. Počas jesene odporúčame na čistenie pleti používať micelárnu vodu s hydratačným účinkom.

  1. Výzva v podobe hydratácie

Zrejme najväčšou výzvou pre našu pleť počas jesene je to, aby zostala dostatočne hydratovaná a pružná. Nezabúdajte teda na „ochrannú bariéru“ a svoj „obyčajný“ krém, ktorý ste používali počas leta, vymeňte za vysoko hydratačný krém.

Krém na pleť.
zdroj: 123RF
  1. Wellness deň pre pleť

Nuž a pri hydratácii pleti ešte chvíľku zostaneme. Aspoň raz za týždeň doprajte svojej pleti peeling a následne hydratačnú masku, ideálne aj s obsahom kyseliny hyalurónovej. Nezabudnite používať správny krém.

  1. Nezabúdajte na pery

Ak vaša pleť trpí počas jesene a zimy, kde sa to odrazí ako prvé? No predsa na vašich perách. Už od začiatku jesene im venujte špeciálnu starostlivosť v podobe kvalitného balzamu na pery.

  1. Zvlhčovač nad zlato

Jedna z najlepších vecí, ktorú môžete pre seba aj pre svoju pleť urobiť počas jesene a zimy je spať v miestnosti so zvlhčovačom. Nielenže to napomôže vašim dutinám, ale s vašou pleťou a vlasmi to urobí priam zázraky.