Kolagén- viete aké má účinky a ako si vybrať?

žena v citrusovom kúpeli

Počuli ste už aj vy o tom, že kolagén je priam zázrak na vlasy, pleť a zdravie? Nuž, keďže sa bez vetra ani lístok nepohne, štúdie dokazujú, že toto tvrdenie je zázrak. Ak teda premýšľate o novej vitamínovej kúre, siahnite po kolagéne. Jeho dlhodobé užívanie bude mať na vás priaznivé a viditeľné účinky. 

Čo je to vlastne kolagén?

Kolagén je proteín, ktorý sa nachádza v každom ľudskom tele. Ide o spojivové tkanivo, ktoré nájdete v kostiach, svaloch či väzivách. Ide o akési lepidlo, ktoré drží naše telo pohromade a zabezpečuje krásu a pružnosť našej pokožke. 

Ako však človek starne, tvorba kolagénu sa znižuje. Možno zostanete prekvapení, no tvorba kolagénu sa znižuje už po dosiahnutí 25. roku života a to o 1%. 

Nedostatok a strata kolagénu sa prejavuje na celkovom stave nášho tela, kĺbov a pokožky. Tvoria sa vrásky, pleť stráca svoju vitalitu, kĺby bolia. 

Práve preto je vhodné začať s dopĺňaním kolagénu. Čím skôr, tým lepšie!

Aké sú účinky kolagénu?

Práve na účinky prijímania kolagénu boli vykonané mnohé štúdie, ktoré sa zhodujú v tom, že dlhodobé užívanie má niekoľko výhod:

  • zlepšuje kvalitu vlasov – vlasy posilnené kolagénom sú pevnejšie a rastú rýchlejšie
  • zlepšuje stav pokožky – dokonca dokáže bojovať proti drobným mimickým vráskam. Pleť je pri užívaní kolagénu viac vypnutá a rozžiarená. 
  • kolagén pomáha nechtom – zabudnite na mäkké nechty náchylné k lámaniu
  • je prospešný aj v období materstva – pomáha zotavovať sa po pôrode
  • dodáva energiu a zlepšuje kvalitu kĺbov 

Aký kolagén si teda vybrať? 

Na trhu máte množstvo kolagénov, ktoré sľubujú tie naj účinky. Ako sa ale zorientovať v tejto záplave. Vyskúšali sme za vás dostupné produkty a prišli k záveru, že najlepším kolagénom na trhu je ten od značky Bionutrian.  Ide o prémiový, 100% čistý, bioaktívny, 

hydrolyzovaný rybí kolagén švajčiarskeho pôvodu, ktorý je navyše obohatený vitamínom C. 

Značka spája švajčiarsku kvalitu výroby s najlepším zdrojom morského  kolagénu (ryba tilapia). Ide o kombináciu vysokej dennej dávky čistého  kolagénu (až 5 000 mg) a najnižšej molekulovej hmotnosti peptidov na trhu (len 2 000 Daltonov). Vybrať si dokonca môžete z dvoch foriem užívania – prášok alebo kapsuly.

Prášková forma Bionutrian kolagénu je vhodná pre všetkých, ktorí preferujú tekutú formu vitamínov a majú problém s prehĺtaním tabliet. Tento produkt je dokonca vhodný aj pre ľudí citlivých na lepok. V balení nájdete odmerku, ktorá vám pomôže nadávkovať si iba toľko kolagénu, koľko za deň potrebujete. Vmiešať ho môžete do vody, džúsu, kávy či iného obľúbeného nápoja. Nápoj by nemal mať viac ako 40 stupňov, aby vitamín C neznehodnotil. Kolagén ale nekonzumujte priamo s jedlom, pretože potom sa kolagén trávi namiesto toho, aby sa vstrebával. Je vhodné jeho konzumáciu zaradiť napr. 15-20 min pred jedlom (nalačno), alebo medzi jedlami počas dňa, resp. pred spaním.

Tabletová forma Bionutrian kolagénu je tu zase vyznávačov tuhého prevedenia. Kapsuly sa ľahko prehĺtajú a nemusíte sa báť žiadnej pachuti. V jednom balení nájdete až 180 kapsúl, čo vám zabezpečí dlhú dobu užívania. Kolagén ale nekonzumujte priamo s jedlom, pretože potom sa kolagén trávi namiesto toho, aby sa vstrebával. Je vhodné jeho konzumáciu zaradiť napr. 15-20 min pred jedlom (nalačno), alebo medzi jedlami počas dňa, resp. pred spaním.

Doprajte Vašej pleti luxus, kostiam a kĺbom výživu!  Viac sa dozviete na www.bionutrian.com