Zázrak na vlasy zvaný keratín

keratín pomáha vlasom spevňovať ich a zaručiť objem

Pevné, krásne a zdravé vlasy – ktorá z vás, dámy, by také nechcela mať? Pýšiť sa vlasmi ako z hollywoodskej reklamy je možné vďaka keratínu, s ktorým budete o krok bližšie k vášmu snu. Prinavráti im stratenú vitalitu a opäť ich rozžiari. Pozrite sa na to, ako funguje tento malý zázrak zvaný keratín na vlasy.

Spoznajte keratín

Vo veľkom skloňovaný keratín sa objavuje ako „zázračné riešenie“ poškodených vlasov snáď v každej reklame a púta našu pozornosť v oddeleniach obchodov s vlasovou kozmetikou. Výrobcovia vlasovej kozmetiky ním nešetria, ale pridávajú ho do mnohých šampónov, kondicionérov, lakov či tužidiel.

Keratín sa prirodzene vyskytuje v našom tele a spája sa predovšetkým s vlasmi. Pokiaľ sú vlasy zdravé, obsahujú až 90% keratínu. Vďaka tomuto dôležitému proteínu majú vlasy dostatok elasticity, odolávajú vysokým aj nízkym teplotám, takže sú chránené pred teplom žehličky, ako aj pred mrazivým januárovým počasím. Okrem toho, že keratín je súčasťou našich vlasov, tvorí základnú stavebnú jednotku kože a nechtov.

keratín pomáha pri rozštiepených končekoch a suchých vlasoch
zdroj: 123F

Čo ak oň prídete

Strata keratínu prichádza s vekom, môžu ju ovplyvniť choroby alebo častá úprava vlasov, ktorá ich zaťažuje. Pokiaľ vlasy neustále vystavujete fénovaniu, žehleniu, kulmovaniu alebo farbeniu, narušíte tým ochrannú vrstvu, čo bude mať za následok poškodenie vlasov. Zdravá a pevná koruna krásy sa tak razom zmení na hotovú katastrofu – rozštiepené končeky, lámavé, suché a krehké vlasy.

Raz za čas je preto na mieste dať vašim vlasom potrebnú prevenciu v podobe doplnenia keratínu. Keratín na vlasy vplýva tak, že ich posilňuje a vy si budete môcť užívať pocit zdravých vlasov. Okrem celkovej regenerácie vlasov sú aj ďalšie dôvody, prečo im dopriať keratínovú kúru:

  • keratín zlepšuje vlasovú štruktúru
  • je vhodný pre každý typ vlasov, obzvlášť ale pre vyhladenie vlnitých alebo kučeravých vlasov
  • vlasy sú pružnejšie a ľahšie ich upravíte
  • je vhodný pre ženy, ako aj pre mužov
  • oživí vlasy, dodáva im lesk a zvyšuje ich odolnosť

Pomôžte si doma

Ošetrenie keratínom v salóne je na jednej strane účinné, na tej druhej však stojí nemalé peniaze. Alternatívou pre dámy, ktoré chcú ušetriť a zároveň regenerovať svoju korunu krásy, sú prípravky obohatené o keratín. Napríklad šampóny alebo kondicionéry môžete použiť v pohodlí domova ako prvú pomoc na vlasy namáhané farbením alebo fénovaním. V porovnaní s prípravkami obsahujúcimi keratín, ktoré si môžete aplikovať doma, je keratínová kúra v salóne zárukou dlhotrvajúceho efektu, ktorý vydrží aj 3 mesiace.

Brazílsky keratín

Okrem klasického keratínu poznáme aj brazílsky keratín. Už názov vlasového ošetrenia napovedá viac o jeho pôvode. Účinný prípravok známy ako brazílsky keratín uzrel svetlo sveta v rovnomennej krajine v roku 2006. Po správnosti by sa tento keratín mal aplikovať iba v kaderníckych salónoch, čím sa dosiahne dokonalý výsledný efekt.

Nevhodný pre vegánov

Rad výhod keratínového ošetrenia nepoteší najmä vegetariánov a vegánov. Zdrojom keratínu je totiž perie, srsť, rohy či kopytá zvierat, preto nie je vhodný pre ľudí preferujúcich prírodné produkty. Našťastie sa keratín dá získať aj z rastlinných zdrojov. Podobný účinok ako keratínové prípravky majú produkty obsahujúce mandľový olej alebo sójové proteíny, ktoré vyrovnávajú a posilňujú vlasy.