Kam s deťmi v lete?

Kam s deťmi v lete

Prázdniny sú už v plnom prúde a vám už pomaly dochádzajú nápady, kam vyraziť so svojimi ratolesťami? Nezúfajte. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vaše deťúrence určite nadchnú. Takže, kam s deťmi v lete?

Pripravte deťom dobrodružnú výpravu

Boli už vaše deti kempovať? Že nie? Verte, že aj takýto jednoduchý výlet je pre deti neopakovateľným dobrodružstvom. Na Slovensku je k dispozícii veľké množstvo kempov. Vyskúšajte napríklad kemping v Belej – Nižných Kamenciach, kde môžete zároveň vyraziť na výpravu do Jánošíkových dier či na iné krásne miesta vo Vrátnej doline.

View this post on Instagram

Skladací varič na pevný lieh sprevádza trampov, zálesákov a bushcrafterov už dlhé roky. Nastal čas na jeho inováciu. Jeden z dodávateľov britskej armády vzal vec za správny koniec a zameral sa na efektivitu, hmotnosť, pevnosť a použiteľnosť v praxi. Výsledkom je Firedragon varič s nízkou hmotnosťou (110 g) a pevnou konštrukciou. Rozkladacie "nohy" sa oprú o závetrie, takže nehrozí nechcený kolaps pod príliš plným ešusom. Do variča sa zmestia 3 zásobné tablety Firedragon solid, prípadne niekoľko kociek pevného liehu (podľa veľkosti). V balení je odnímateľné závetrie, aby mal varič výkon aj vo veternom počasí. Ako palivo odporúčame Firedragon solid – gélové tablety. Gél Firedragon bol vyvinutý pomôcť ľuďom uvariť si v prírode jedlo rýchlo, s ohľadom na ich zdravie a ekologicky. Toto palivo je netoxické, bezpečne zabalené a vyrobené zo 100 % prírodných látok. Spoľahlivo horí v každom počasí i teplote, v daždi i na mraze. Má vysokú výhrevnosť, 0,5 l vody zovrie za 5 minút. Foto z @prakticky.sk #adventure #backpacking #bushcraft #camping #casnadobrodruzstvi #cestovani #dnescestujem #dobrodruzstvo #edc #edcgear #exploretocreate #hiking #horyapriroda #iglifecz #milujemehory #minveciviczazitku #mountainlife #outdoor #theglobewanderer #travel #treking #turistika #vylet #vzdyspravnoucestou #wandering #welivetoexplore #wildculturecz #wildernessculture #wildslovakia

A post shared by Doprírody.sk (@doprirody.sk) on

Krásne zážitky vám ponúkajú tiež Pieniny so svojimi nenáročnými cyklocestami či možnosťou splavovania Dunajca na plti. Ubytovanie vám poskytne kemp Goralský dvor v Haligovciach. Ak máte chuť na trošku luxusu, poskytne vám ho jediný štvorhviezdičkový kemp na Slovensku U svätého Urbana v Podhájskej.

Liptov nikdy nesklame

Liptov je región, kam s deťmi v lete môžete ísť kedykoľvek. Vďaka svojim prírodným krásam určite nikdy nesklame. Ak stavíte na pobyt pri Liptovskej Mare, určite neoľutujete. Naše slovenské more poskytuje oddych skutočne podobný tomu pri mori.

Liptovská Mara s deťmi
zdroj: 123RF

Pre deti sú vhodné jednoduché túry v Prosieckej či Kvačianskej doline, množstvo vyhliadok a rozhľadní či návšteva niektorej z krásnych jaskýň.

K dispozícii sú tiež kúpaliská v Tatralandii, Bešeňovej či Liptovskom Jáne či unikátna kontaktná ZOO, kde sa dostanú do priameho kontaktu s domácimi i exotickými zvieratkami.

Mimoriadne nízkotatranské dobrodružstvo čaká vaše ratolesti v Drakoparku Chopok. V pokladni lanovky dostanú príručku s hádankami a úlohami a čaká ich aj množstvo preliezok, hojdačiek a šmýkačiek. A to všetko pod dozorom trojhlavého draka Damiána.

Vyberte sa k Dunaju

Najmä v prípade, ak pochádzate zo severnejších regiónov Slovenska, určite oceníte podunajskú prostredie plné prekrásnej prírody, množstva termálnych kúpalísk či dobrodružných plavieb po Dunaji.

Pre milovníkov cykloturistiky je k dispozícii Dunajská cyklotrasa, ktorá je svojou náročnosťou vhodná aj pre najmenších cyklistov. Nespornou výhodou je tiež blízkosť Maďarska, kde nájdete tropikárium so žralokmi a inými morskými živočíchmi.

Náš tip: Výlet do Patiniec, prečítajte si aké letné aktivity sú pripravené pre deti v Patinciach?

Dovolenkujete doma?

Ak vám váš rodinný rozpočet už neumožňuje vycestovať niekam ďalej, nezúfajte. Aj vo svojom okolí máte určite veľa zaujímavých miest, kam sa oplatí s deťmi vyraziť. Deti v lete určite nikdy nesklame akékoľvek kúpalisko či vodná nádrž. Máte v okolí vyhliadku? Vyberte sa s deťmi tam a pokochajte sa krásnymi výhľadmi na krajinu. Akákoľvek, i malá prechádzka prírodou, vám prinesie nekonečné možnosti objavovania.

Ešte váhate, kam s deťmi v lete? Pripravte im nezabudnuteľné zážitky a zoberte ich do niektorých zo spomínaných miest. Určite neoľutujete.