Kam s deťmi cez jarné prázdniny?

Týždeň jarných prázdnin je nepochybne niečo, na čo sa deti po čase strávených v škole mimoriadne tešia. Viete, kam s deťmi cez jarné prázdniny?

Kedy sú jarné prázdniny?

Ak plánujete spoločnú dovolenku s rodinou či známymi z iného kraja, môže vám to priniesť trošku problémy. Termíny jarných prázdnin v jednotlivých krajoch sa totiž odlišujú. Začínajú sa v polovici februára vo východoslovenských krajoch a končia sa v polovici marca v stredoslovenských. Ak si teda nie ste istý, na kedy naplánovať dovolenku, tu sú presné termíny jarných prázdnin v jednotlivých krajoch:

  • 16.02.2019 – 24.02.2019 – Košický kraj, Prešovský kraj
  • 23.02.2019 – 03.03.2019 – Bratislavský kraj, Nitriansky kraj, Trnavský kraj
  • 02.03.2019 – 10.03.2019 – Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Trenčiansky kraj
Paríž s deťmi - Wellness Magazín
zdroj: 123RF

Užite si sneh

Hoci sa tento týždeň prázdnin teší pomenovaniu “jarné”, v skutočnosti má skôr charakter zimných prázdnin. Využite teda jednu z posledných príležitosti, ako si užiť radovánky na snehu. V závislosti od vášho rozpočtu môžete dochádzať na jednodňové lyžovačky do blízkeho okolia alebo stráviť celý týždeň v niektorom zo slovenských či zahraničných zimných stredísk. Okrem Rakúska či Talianska vám má čo ponúknuť aj Česká republika či Poľsko. Sú to ideálne miesta, kam s deťmi cez jarné prázdniny.  

Urobte si poznávačku

Ak patríte k milovníkom cestovania, týždeň jarných prázdnin je ako stvorený na poznávanie miest. Spravte si napríklad predĺžený víkend v Paríži, Ríme, či hoci aj v Krakove. Keď sa rozhodnete dostatočne včas, pre celú rodinu môžete zakúpiť lacné letenky, a cesta vás tak vyjde oveľa lacnejšie, ako keby ste cestovali autom. Nakombinujte k tomu lacné ubytovanie z niektorého z rezervačných portálov a cenovo výhodné riešenie dovolenky je na svete. Za poznávaním však nemusíte cestovať ďaleko – aj naše slovenské mestá a mestečká vám majú určite čo ponúknuť.

Doprajte si wellness

A čo takto nechať sa rozmaznávať v niektorom z našich wellness hotelov? Užijete si termálnu vodu, športové vyžitie a hlavne pohodový čas plný relaxu. Pri výbere vhodného hotela nezabudnite na deti – veľa hotelov poskytuje aj detské bazény s tobogánmi. Úžasný wellness si môžete dopriať napríklad vo Wellness Hoteli Patince.

Tak ako, už viete, kam s deťmi cez jarné prázdniny?

Mohlo by sa vám páčiť