Kam za letnou romantikou: Tipy na výlet vo dvojici

kam na romantický výlet pre dvoch v lete

A teraz ruku na srdce, kedy ste si naposledy s manželom vyšli niekam spoločne? Bez detí, výlet len tak vo dvojici? Ak si už na to neviete spomenúť, pokúste sa to napraviť. Prinášame vám tipy na miesta, kde si môžete užiť trocha letnej romantiky.

Aj keď je už máj dávno za nami, čas na romantické chvíle s partnerom by sme si mali nájsť aj počas iných mesiacov v roku. Naplánujte si spoločne s vašou polovičkou romantický výlet pre dvoch a užite si spoločné chvíle osamote.

Slovensko má mnoho miest s láskyplným podtónom. Stačí sa len rozhodnúť, akú formu výletu zvolíte. Čo tak výlet vo dvojici za spoznávaním čarokrásnych pamiatok, spoločný oddych v prírode, alebo len tak zrelaxovať vo wellness.

Sila lásky v príbehu

Bojnice a Trenčín. Tieto dve mestá a miesta majú niečo spoločné. Obidve sa pýšia prekrásnymi a mohutnými stavbami, ktoré sa stali centrom pozornosti aj u zahraničných turistov. Nezabudnuteľné zážitky ponúka Trenčiansky hrad a Bojnický zámok, ktoré sú ako magnet, ktorý ťahá zamilované páry k návšteve. Obidve totiž poznačil príbeh nie jednej lásky.

Ak ste doposiaľ ešte nenavštívili zámok v Bojniciach, je najvyšší čas. Najkrajší slovenský zámok, ktorý každoročne láka tisíce domácich aj zahraničných návštevníkov. Okolitý park, lavičky, vodné jazierka a ani ZOO mu z krásy neuberajú. Práve naopak.

O láske šľachtica Omara ku krásnej Fatime budete počuť počas prehliadky na Trenčianskom hrade. Obdivovať môžete aj hradnú Studňu lásky, ktorá je dôkazom ich vytrvalosti a ľúbosti. Viac o osude týchto zamilovaných duší sa dozviete na hrade

romantický výlet pre dvoch vám dokáže vyčariť úsmev na tvári po dlhých dňoch v pracovnom nasadení
zdroj: Unsplash

Za oddychom plným romantiky

Celé dni strávené v práci, kopa povinností a stres. Jeden víkend za nami a my už odrátavame dni, kedy príde ten ďalší. Niet sa čomu čudovať, že si chceme cez víkend dopriať patričný oddych a relax.

Riešením pre vás a vašu polovičku môže byť relaxačný pobyt v blízkosti vody. Wellness hotel v Patinciach disponuje značnou ponukou pobytov pre zamilované páry. Romance pobyt a Romance pobyt Lux zahŕňajú v sebe komplexné služby, aby ste sa mohli naplno venovať spoločným radovánkam.

Pobyt zahŕňa ubytovanie v **** hoteli v komfortnej izbe s dvoma lôžkami, neobmedzený vstup do bazénového aj saunového sveta, voľný vstup do fitness centra a množstvo ďalších výhod. Pri príchode do hotela vás bude čakať v izbe malé prekvapenie v podobe balíčka s ručne vyrábanými čokoládovými pralinkami. Taktiež fľaša sektu a zľavové kupóny na wellness procedúry.

Všetko za výhľad

Romantický výhľad na mesto alebo pohľad na krásnu scenériu prírody. To je to, čo páriky najviac vyhľadávajú. Vysoké miesta boli oddávna silnými pútačmi a lákali k svojmu zdolaniu. Možno je to tak preto, že tam hore nadobúdame pocit slobody. Človek sa cíti nad vecou, a všetko zlé necháva dole v meste.

Výhľad z nejedného kopca na Slovensku je pastvou pre oči. Aj ten z vŕšku pri Drážovskom kostolíku. Ide o najstarší románsky kostol sv. Michala Archanjela, ktorý stojí na výbežku pohoria Tríbeč pri Nitre. Dostanete sa tam z Drážoviec nenáročnou cestičkou do kopca. Po krátkej chôdzi sa pred vami rozprestrie široká zelená lúka, ktorá je ako stvorená na romantický piknik vo dvojici.

V prípade, že sa rozhodnete zobrať so sebou aj deti, môžete si vybrať z našich návrhov na výlety do hôr či k vode.