Kam ísť lyžovať na východnom, strednom a západnom Slovensku?

Za oknami zima úraduje v plnej paráde a vy ste sa pri pohľade na poletujúce snehové vločky preniesli na niektorý z krásnych slovenských svahov. Slovensko nám ponúka množstvo vhodných lyžiarskych stredísk, na ktorých si dobre zalyžuje skúsený lyžiar či poriadne vyblázni rodinka s deťmi. Cestovania s plne naloženým autom nie je vždy pohodlné. Ak ste sa už rozhodli ísť lyžovať, teraz už cestovať dlhé hodiny nemusíte. Či už pochádzate z východu, stredu alebo západu, v každom kúte našej krajiny sa nachádza množstvo kvalitných zjazdoviek, ktoré dokonale uspokoja vaše potreby a splnia vaše túžby po vytúženej lyžovačke.

Prelyžujte sa s nami našim Slovensko z východu až na západ.

Na východne predsa len niečo je – a nie málo

Kavečany pri Košiciach

Kavečany
zdroj: kavecany.sk

Ak ste z okolia Košíc určite vám niečo hovoria Kavečany. V Kavečanoch si môžete zalyžovať od decembra až do februára. Stredisko ponúka 2,95 km umelo zasnežovaných zjazdoviek a 7 vlekov. Podmienky strediska sú vhodné najmä pre začínajúcich lyžiarov. Ak ste teda začínajúci lyžiar alebo si chcete zlepšiť svoju lyžiarsku techniku Kavečany sú tým pravým pre vás.

Ski Drienica

SKI Drienica - mapa zjazdoviek
zdroj: skidrienica.sk

Ski Drienica sa nachádza v regióne Šariš. Prevýšenie strediska dosahuje 185 metrov. Lyžovačku si v stredisku užijete od decembra až do marca. V areáli strediska Ski Drienica nájdete 4 vleky.  Rodičia s deťmi sa môžu tešiť na detský vlek alebo lyžiarsku škôlku. Na svoje si prídu skúsení lyžiari i rodiny s menšími deťmi.

Štrbské Pleso

Štrbské pleso - mapa zjazdoviek
zdroj: holidayinfo.sk

Štrbské Pleso v srdci  Vysokých Tatier v sebe ukrýva až 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí. Na 13 lyžiarskych tratiach si užijú lyžovačku rodiny s deťmi i pokročilí lyžiari. Lyžiarske stredisko má skvelú vybavenosť. Lyžiarsku a snowbordovú výstroj je možné si požičať. Vaše deti si užijú lyžovačku na ohradenom detskom vleku. Štrbské Pleso je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku, čo vytvára jeho unikátnu atmosféru a ponúka nezabudnuteľný zážitok z lyžovania.

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica - ski mapa
zdroj: vt.sk

V lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica nájdete najstrmšiu zjazdovku – Lomnické sedlo. Nadmorská výška garantuje 5-mesačnú snehovú pokrývku zjazdoviek. Vyviesť sa môžete najmodernejšími lanovkami. V Lomnickom sedle si užijete lyžovačku v slnečných lúčoch. Zjazdovky uspokoja aj najnáročnejších lyžiarov. Popri lyžovačke si vychutnávate neopakovateľné vyhľady . Tatranská Lomnica je ideálnym miestom pre milovníkov adrenalínu a prírody.

Stredné Slovesko – bohaté na zjazdovky

Jasná

Jasná - mapa
zdroj: jasna.sk

Lyžovačka v Jasnej okrem iného ponúka dokonalé výhľady na krásy Nízkych Tatier. Lyžiari si môžu vyberať zo širokého spektra kvalitných zjazdoviek a moderných lanoviek. Ide predsa o najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Uspokojí vás až  46 km zjazdoviek. Jasná je skvelou kombináciu zjazdoviek  pre rodiny s deťmi aj pre náročných lyžiarov. Hlavným lákadlom pre  milovníkov adrenalínu je freeride zóna s unikátnou možnosťou jazdy vo voľnom teréne. Vychutnať si môžete i magické večerné lyžovanie na osvetlených zjazdovkách Biela Púť a Záhradky.

PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovali - mapa
zdroj: holidayinfo.sk

PARK SNOW Donovaly patrí k najznámejším strediskám na Slovensku. Jeho pýchou je najmä druhý najväčší detský areál v Európe. Zjazdovky sa rozpínajú v dvoch areáloch: Záhradište a Nová hoľa. Záhradište je ideálne pre začiatočníkov a mierne pokročilých a Nová hoľa poteší najmä pokročilých lyžiarov.  FUN PARK na Donovaloch – je najväčším areálom výučby lyžovania v strednej Európe. Deti sa naučia lyžovať v lyžiarskej škôlke. Stredisko PARK SNOW Donovaly súčasne skrýva až 18,4 km bežkárskych tratí.

Winter Park Martinky

Winter Park Martinky - mapa
zdroj: holidayinfo.sk

V pohorí Malá Fatra nad mestom Martin sa nachádza malebné stredisko Martinky. Lyžiarske stredisko odkrýva jedinečný výhľad na Turčiansku kotlinu. Dĺžka zjazdoviek v stredisku je 13,29 km. Ponúkané zjazdovky sú vhodné najmä pre začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov. Pre rodiny s deťmi je pripravený detský vlek s dĺžkou 100 metrov. Zohriať sa pri teplom čaji môžete v blízkych reštauráciách, bufetoch či après-ski baroch.

Náš tip: Rozlúčte sa so zimou. Kde? V Martine!

Roháče Spálená

Roháče Spálená - mapa
zdroj: rohacespalena.sk

Stredisko Roháče Spálená je súčasťou Oravskej obce Zuberec. Ak túžite po lyžovačke v tichom čistom prostredí odporúčame vám vybrať sa do Zuberca. Vďaka vysokej nadmorskej výške tu nájdete podmienky vhodné na zimné radovánky už od konca novembra až do apríla. Udržiavané zjazdovky sú umelo zasnežované. Vyblázniť sa môžete v snowboardovom parku.

Ani Západné Slovensko nezaostáva

Pezinská Baba

Pezinská Baba
zdroj: lkbaba.sk

Len niekoľko kilometrov od hlavného mesta sa nachádza najvýznamnejšie stredisko v Malých Karpatoch – Pezinská Baba. Lyžiarske stredisko ponúka päť vlekov a lyžiarske zjazdovky v dĺžke 3,3 km. Rodičia s deťmi sa môžu tešiť na detský vlek.

 

Zochova chata – Piesok

Zochova chata – Piesok
zdroj: onthesnow.sk

Rekreačné stredisko Zochova chata v Malých Karpatoch svojim návštevníkom i počas zimných mesiacov ponúka kopec zaručenej zábavy a oddychu. Stredisko odkrýva mierne svahy, je preto určené najmä pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Stredisko je ideálnou voľbou pre výučbu lyžovania. Ponúka vám taktiež možnosť zapožičať si potrebnú lyžiarsku výstroj.

Veľká Javorina

Veľká Javorina - mapa
zdroj: visitpiestany.sk

Na úpätí Bielych Karpát sa nachádza lyžiarske stredisko Veľká Javorina. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. V areáli strediska sa nachádzajú 3 vleky a 1,5 km zjazdoviek. Ide o ideálny priestor na rodinnú lyžovačku. Terén je vhodný nie len pre začiatočníkov ale i pokročilých lyžiarov.

Ski Čertov

Ski Čertov - mapa
zdroj: skicertov.sk

Aj na severnom Považí možno nájsť kvalitné lyžiarske stredisko. V stredisku  Ski Čertov Vás čaká 5,4 km zjazdoviek s celkovým prevýšením 300 metrov a 5 vlekov. Lyžovať sa tu môžete od decembra až do marca. Vychutnať si môžete i pohodové večerné lyžovanie.

 

 

Náš tip: Ako si sprestriť povinnú lyžovačku s rodinou?

Slovensko ponúka vhodné lyžiarske podmienky pre začiatočníkov i pre pokročilých lyžiarov. Či už ste nadšencom adrenalínového lyžovania alebo postupných zjazdov s neopísateľnými výhľadmi určite si z našej ponuky nájdete to svoje. Možno máte kvalitné lyžiarske stredisko hneď pod nosom a ani ste o tom nevedeli. Prežite tohtoročnú lyžiarsku sezónu na Slovensku. Či už ste z východu, stredu alebo západu, na svah to v žiadnom prípade nemáte ďaleko.

Mohlo by sa vám páčiť