Japonská manikúra lieči problémy s nechtami

Každá z nás túži po krásnych a zdravých nechtoch. Dlhé, lesklé a odolné, no pre väčšinu je to iba snom. Mnohé z nás prekrývajú nedokonalé nechty lakom na nechty. To ale vaše nechty nijako neuzdraví a navyše musíte neustále nanášať novú vrstvu laku a odstrániť tú starú, čím nechty neuveriteľne zaťažujete.

Alternatívou ku klasickej manikúre je stále populárnejšia japonská manikúra. Ide o úplne prirodzenú a organickú manikúru. Okrem kozmetických a nechtových salónov sa s ňou určite stretnete i vo wellness hoteloch a zariadeniach, keďže ide o naozaj relaxačnú procedúru.

Čo je japonská manikúra?

Japonská manikúra sa často nepokladá len za estetickú procedúru, no skôr za ozdravnú a liečebnú. Manikúru vykonávajú odborníci, ktorí na základe individuálneho prístupu zvolia správny prístup k úprave. Možno vás prekvapí, koľko z vášho zdravotného stavu sa odráža práve na rukách.

Všetky zložky, ktoré sa používajú počas manikúry, sú vyrobené z prírodných zložiek. Nástroje, ktoré sa používajú, sú keramický pilníky na nechty, pomôcky z teľacej kože a tyčinky z pomarančovníka. Používané dezinfekčné prostriedky, oleje a krémy sú taktiež vyrobené z prírodných zložiek. Najčastejšie sa využíva perlový prášok, ženšen, ryžové mlieko, včelí vosk, jojobový olej, bambusový extrakt, extrakt z morských rias, extrakt z vanilky, extrakt z lotosu, extrakt z červeného čaju a olej z jang-ylangov a mnoho ďalších.

Hlavnou ideou japonskej manikúry je prinavrátiť vašim nechtom pôvodnú, prirodzenú krásu. I keď môžete vidieť úžasné výsledky hneď po prvej procedúre, je dôležité japonskú manikúru pravidelne opakovať, aby ste získali pevné, hladké a odolné nechty po akých túžite. Pravidelným navštevovaním salónu alebo wellness centra docielite i zdravý ružový odtieň a prirodzený lesk nechtov.

japonská manikúra
zdroj: 123RF

Ako prebieha procedúra?

Po odstránení laku na nechty si manikérka / manikér prezrie vaše ruky a nechty. Následne aplikuje príjemne hrejivú dezinfekčnú emulziu obsahujúcu včelí vosk. Následne sa upravuje tvar a dĺžka nechtov keramickým pilníkom podľa želania zákazníčky.

Ďalším krokom je zbaviť sa nechtovej kože. Koža je zmäkčená jojobovým olejom a vtláčaná keramickou tyčinkou.

Následne sa na nechtové lôžko aplikuje emulzia. Krém je vyrobený z prírodných zložiek. Takto pripravené nechty sa leštia pomocou leštiaceho nástroja z teľacej kože.

Po vyleštení nechtového lôžka je zákazníčke aplikovaná minerálna pasta, ktorá má posilniť nechty. Minerálne zložky napomáhajú rýchlejšiemu rastu pevných nechtov. Prírodná pasta je vmasírovaná do nechtov i okolia.

Nakoniec sa aplikuje na nechtové lôžko leštiaci prášok, ktorý sa nástrojom na leštenie vtlačí do lôžka. Touto vrstvou docielite hladkosť a lesk a chránite necht pred poškodením. Prášok okrem iného obsahuje aj ženšen a perlový prášok.

Procedúru musíte aplikovať minimálne dvakrát alebo trikrát. Nad rámec ošetrenia nechtov si môžete dopriať i omladzujúcu masáž rúk pomocou teplých éterických olejov, ktoré pomáhajú zvýšiť krvný obeh, uvoľniť napätie a relaxovať. Manikúra by vám mala vydržať asi dva týždne. Možno aj o niečo dlhšie. Záleží, ako často napríklad umývate riad v rukách, periete, umývate dlážku, atď.

Doprajte si japonskú manikúru aspoň raz, na vyskúšanie. Vaše ruky budú hebké a nechty krásne a lesklé. Najlepšie je, že všetky produkty sú 100% prírodné, a teda manikúra je vhodnou voľbou i pre dámy s citlivou a problematickou pokožkou. Aj keď vaše nechty nebudú pestrofarebné, získajú prirodzený a najmä zdravý vzhľad, ktorý vám nezabezpečí ani ten najlepší lak či gél.

Mohlo by sa vám páčiť