Inštruktori jogy, ktorých sa oplatí odoberať na Youtube

joga video inštruktori

Aj vám už nejaký ten čas leží v skrini jogamatka, ktorú ste si kúpili, aby ste mohli začať plniť novoročné predsavzatia? Čaká, kým ju poriadne prepotíte na hodine jogy, no nie a nie si nájsť kurz, ktorý by vám vyhovoval popri práci či staraní sa o deti (a manžela)? Pozvite si inštruktora priamo ku vám domov. Ako? Stačí rozložiť jogamatku, pustiť príjemnú hudbu a zapnúť si video na YouTube, v ktorom vám inštruktor ukáže, ako si užiť pohyb i doma.

Ak nechcete míňať peniaze na hodiny jogy či členské poplatky, YouTube je skvelým zdrojom kvalitných tréningových videí. Títo inštruktori jogy rozhodnote stoja za sledovanie, a to nie len pre začiatočníkov.

Prvé kroky na jogamatke

YouTube je plný videí inštruktorov, ktorí spravia zo začiatočníkov profíkov. Dôležité ja na začiatku zvoliť si inštruktora, ktorý vám bude vyhovovať štýlom, náročnosťou, rýchlosťou výuky, či dokonca hlasom. Ak si chcete osviežiť i angličtinu nemusíte sa obmedzovať pri výbere iba na slovenský alebo českých inštruktorov. Ponúkame vám pár videí pre začiatočníkov.

30 dňové výzvy

Takéto výzvy sú populárnym trendom nie len na YouTube. Inštruktori jogy si pre vás pripravili sériu 30-tich videí: na každý deň jedno, vďaka ktorým za mesiac objavíte čaro jogy.

Začnite svoju 30-dňovú cestu odhaľovania svetu jogy s Adrien.

Upracte si myseľ za 30 dní so skupinou jogínov z ALOYOGA.

Privítajte Slnko s jogou

Ak chcete nový deň privítať s dobrou náladou začnite ho pár minútami jogy. Ranná joga je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa potrebujú nabiť energiou i tých, ktorí sú počas dňa zahltený povinnosťami.

Vďaka kanálu Boho Beautiful sa hneď z rána prenesiete zo svoje spálne na nádherné miesta ako stvorené na naberanie energie zo Slnka.

Nájdite si ráno 15 minút a pripravte svoje telo i dušu na celý deň.

Nemáte ani 15 minút, tak si nájdite aspoň 5 na pretiahnutie celého tela.

Oddychujte v pohybe

Chcete schudnúť, zvýšiť flexibilitu, posilniť svaly alebo nájsť vnútorný pokoj? Joga je odpoveďou na všetko. Dosiahnite rovnováhu tela i mysle a nebojte sa lekcie striedať. Strávte pondelok tréningom silovej jogy, v stredu sa zamerajte na očistu svoje mysle pri výparoch vonných tyčiniek a v piatok si poriadne ponaťahujte svali pri tréningu rovnováhy. Vďaka YouTube máte balík všetkých cvičení v jednom. Stačí si len vybrať.

Inšpiráciu už máte. Stačí rozložiť podložku, natiahnuť tepláky a zapnúť YouTube. Výsledky určite skoro pocítite na vlastnej koži, svaloch i mysli.