Bezpečná dovolenka? Nezabudnite na vhodné cestovné poistenie!

cestovné poistenie

Máte už zaplatenú zálohu na dovolenku, objednané auto či kúpené letenky? A v duchu už balíte kufre a cítite piesok pod nohami? A čo cestovné poistenie?! Dôležitý detail, na ktorý ročne zabudne až 40% cestovateľov vás môže skutočne chrániť. Ako si ho vybrať a prečo naň myslieť v predstihu?

Cestovné poistenie nie iba na dovolenky

Ak aj vy máte pocit, že cestovné poistenie potrebujete iba v prípade letnej dovolenky, mýlite sa. Rovnako sa hodí aj vtedy, ak plánujete:

  • pracovnú cestu
  • cestu s hodnotnou batožinou
  • pobyt na horách či lyžovačku
  • dovolenku pri mori, s deťmi
  • dovolenku so staršími osobami či s osobami, ktoré majú problém s pohyblivosťou, sú ZŤP

cestovanie

Pri ceste do zahraničia zvážte všetky tieto faktory. Vďaka cestovnému poisteniu ich dokážete eliminovať, a tak si môžete ušetriť nie jeden problém.

Kde vybavíte cestovné poistenie?

Konkrétnu ponuku a skladbu cestovného poistenia vám vyskladá daná poisťovňa. Rovnako sa môžete obrátiť na finančného poradcu, ktorý by vám mal ponúknuť najlepšiu ponuku, ktorá vyhovuje vašim osobným potrebám.

Ak ide o letnú dovolenku, môžete využiť poistenie priamo v cestovnej kancelárii.

Mnohí klienti využívajú práve túto možnosť.  Je to pohodlné, rýchle riešenie, pri ktorom sa vyhnete administratíve a máte to hotové za pár minút.  Nevýhodou tohto poistenia je, že cestovné kancelárie vám zväčša nedajú na na výber z viacerých ponúk poistenia.  Nemáte tiež možnosť porovnať si konkurenčné ponuky, ktorú môžu byť výhodnejšie.

výhodné cestovné poistenie

V prípade, že sa na ponuky poisťovní chcete pozrieť sami, môžete využiť online porovnávanie cestovných poistení. V pohodlí domova vyplníte potrebné údaje online. Kam cestujete, v akom termíne, koľko dospelých a detí cestuje a poistné riziká. Porovnávač vám na základe týchto údajov ponúkne poistenia od rôznych poisťovní, za rôzne ceny a vy máte možnosť výberu. Následne online vypíšete potrebné veci a na e-mail vám príde zmluva.  Tu si dávajte pozor na výšku krytia a čítajte aj poznámky malým písmom, aby ste pri probléme nezistili, že vám ušla podstatná informácia.

Jednorázové alebo celoročné?

Otázka  s jednoduchým riešením. Ak plánujete do zahraničia vycestovať niekoľkokrát za rok, výhodnejšie a ekonomickejšie je celoročné cestovné poistenie. To vás ochráni pri dlhšom pobyte za hranicami, ale aj vo chvíli, kedy by vás nepríjemnosť stretla na predĺženom víkende v Prahe. Cena býva na prvý pohľad vyššia, no pri prepočte viacerých ciest je výhodnejšia. Ak plánujete iba jednu dovolenku v roku, stačí vám cestovné poistenie jednorazové.

celoročné cestovné poistenie

Poistenie a COVID-19

Keďže žijeme v dobe covidovej, prispôsobiť sa museli aj poisťovne. Veľa z nich dnes už automaticky vo svojom portfóliu ponúka poistenie rizík spojených s diagnostikovaním či liečbou ochorenia COVID-19. Riziká, ktoré je možné si poistiť v súvislosti s COVID-19 sú liečebné náklady i v rizikových krajinách, náklady za povinnú karanténu, predčasný alebo oneskorený návrat do vlasti po skončení karantény. Pri vybavovaní cestovného poistenia si preto overte, či dané poistenie kryje aj tieto náklady.

Zdroje: 
Zdroj obrázkov: pixabay, freepik
https://bcas.sk/o-nas/pre-verejnost/ako-si-vybrat-dobre-cestovne-poistenie
https://poistkyvpohode.sk/blog/ako-is-vybrat-cestovne-poistenie
https://poistkyvpohode.sk/blog/ako-is-vybrat-cestovne-poistenie