Cykloturistika pre celú rodinu

Rodina sa bicykluje.

Letné prázdniny sa skončili a mnohí by najradšej vrátili čas plný oddychu. Krásne počasie nás aj naďalej láka vybehnúť do prírody a užívať si príjemné slnečné lúče. Nič však nie je stratené. Víkendy sú ideálne na voľnočasové aktivity, ku ktorým patrí aj čoraz viac obľúbená cykloturistika. Na Slovensku máme oficiálne 13 000 km vyznačených cyklotrás, ktoré sa určite oplatí vyskúšať.

Rodina sa bicykluje.
zdroj: 123RF

 

Cykloturistika v Podunajskej nížine

V súčasnosti sa veľmi intenzívne rozvíja cestovný ruch práve v Podunajskej nížine, ktorá poskytuje širokú škálu turistických atrakcií. Podunajsko leží na juhu Slovenska a pozdĺž toku Dunaja sleduje slovensko-maďarskú štátnu hranicu.

Na svoje si prídu nadšenci cykloturistiky. Cez Podunajskú nížinu vedie známa Dunajská cyklotrasa Eurovelo 6, ktorá patrí k najkrajším a najnavštevovanejším cyklotrasám v Európe. Na území Slovenska je dlhá 168 km a vďaka nej môžu cyklisti obdivovať prírodné ale aj historické krásy Podunajského regiónu. Trasa je nenáročná a prináša nezabudnuteľný zážitok pre rodiny s deťmi.

Cyklotrasa: Komárno – Patince – Kravany nad Dunajom

Cyklotrasa je súčasťou Eurovelo 6 a vedie pozdĺž Dunaja na trase Komárno-Iža-Patince-Radvaň nad Dunajom-Moča-Kravany nad Dunajom. Cyklotrasa predstavuje 18 kilometrov stavanej cyklistickej komunikácie a 12,34 kilometra je vyznačených. V Dunajskej Radvani sa prechádza na cestnú komunikáciu, pretože tu neexistuje hrádza. Celá cyklotrasa meria 30,34 kilometra.

Zaslúžený oddych po cyklotúre v Patinciach

Po náročnom cyklistickom výlete je wellness pobyt presne to čo potrebujete, aby ste zrelaxovali unavené svaly. Najjužnejšie položená obec Patince je jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií na južnom Slovensku a určite sa oplatí navštíviť Wellness Hotel Patince****.

Masáž chrbta.
zdroj: 123RF

Termálna voda v Patinciach je známa najmä pre vysokým obsah hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov a vďaka tomu veľmi priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo. Počas welness pobytu vás príjemne prekvapí saunový svet, ktorý ponúka fínsku, švédsku, bylinkovú, parnú ale aj infrasaunu.  Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky masáží či skrášľovacích procedúr.

Aktuálne sú v ponuke tieto jesenné balíky:

  • Pohoda týždeň
  • Pohoda víkend
  • Wellness senior
  • Wellness aqua
  • Welness weekend
  • Welness romance
  • Haloweensky pobyt

Jesenné wellness balíky sú prispôsobené potrebám zákazníkov a na svoje si prídu dospelí, deti ale aj starí rodičia. Hotel ponúka ubytovanie v **** hoteli, polpenziu – raňajky a večere formou bufetových stolov alebo výberom zo 4-chodového menu. Oddýchnite si v príjemnom prostredí, doprajte si liečivé účinky minerálnej vody a načerpajte sily do ďalších dní. Takýto výlet určite nikto neoľutuje.