Čokoláda: Pochúťka nielen na jedenie

Čokoláda sa dá využiť aj ako maska na tvár

Čokoláda. Jedna z najneodolateľnejších pochúťok a sladkostí na Zemi. Dokáže ulahodiť naším chuťovým pohárikom. Ale to nie je zďaleka všetko! Má aj schopnosť vyvolať revolúciu našej pokožky, a to vďaka jej kúzelnej zložke – kakau.

Kakao svojimi antioxidačnými a výživnými vlastnosťami dokáže zabrániť predčasnému starnutiu buniek. To je dôvod, prečo sa stal súčasťou mnohých kozmetických prípravkov na telo. Rovnako má pozitívny dopad aj na pleť, ktorú dokáže krásne rozžiariť.

Domáca čokoládová maska

Máte skúsenosti s prípravou domácich pleťových masiek? Ide o lacnú alternatívu. Navyše, všetky ingrediencie sú prírodné, nie umelé. Ak si aj náhodou oblížete pery, viete, že je to nielen bezpečné, ale aj chutné.

V kuchyni sa nájde množstvo surovín bohatých na antioxidanty, ktoré dokážu zjemniť a zmäkčiť suchú pokožku. My sme si konkrétne pre vás vybrali recept na masku z kakaa, ktorá nielen krásne vonia.

Existuje množstvo návodov na prípravu čokoládových pleťových masiek. Nás zaujala tá od americkej blogerky Liz Stanle.

Ingrediencie:

4 lyžice smotany
3 lyžice ovsených vločiek
1/2 šálky kakaového prášku
1/4 šálky medu

Postup:

Všetky ingrediencie zmiešajte a vymixujte do hladkej kaše. Následne nalejte do misky a nechajte vychladnúť. Studenú zmes naneste na tvár a rovnomerne rozotrite. Vyhnite sa miestam očí, vnútorného nosa a úst.

Drobné oliznutie však neublíži. Niektoré z vás môžu vďaka opojnej vôni kakaa zostať hladné. Preto si doprajte niečo sladké aj pod zub.

Po 30 minútach zmyte teplou vodou. Pozrite sa do zrkadla a tešte sa z výsledkov – čokoládová maska naozaj funguje!

Stalo sa aj vám?

Hľadala som domáce masky, že si spravím chvíľku pre seba. Naladená a plná vzrušenia som si vybrala 2 masky a bola som odhodlá ich silou mocou vyskúšať. V tom si uvedomím, že na prípravu citrónovej masky som si posledný citrón vytlačila ráno do čaju, na rajčinovú potrebujem paradajky, ktoré si vzal manžel do práce, a na droždie som v supermarkete vôbec nepomyslela. Vraciam sa naspäť k počítaču a plná znechutenia zatváram myšou všetky okná prehliadača.

Spoznali ste sa v tom? Ak sa vám nechce doma experimentovať a zháňať potrebné suroviny, zverte sa do rúk odborníkov.

Výhodnejšia alternatíva

Za cenu troch balení Milka čokolády si môžete dopriať zábal celého tela, zrelaxovať a príjemne si oddýchnuť. Wellness strediská a masážne centrá rozširujú svoju ponuku o nové služby.

Novinkou je napríklad zábal z 98% pravou čokoládou, ktorý si nemôžete nechať ujsť počas návštevy wellness Hotela v Patinciach. Ide o formu terapie, tzv. „čokoterapie“, ktorá nielen obnovuje a zvlhčuje pokožku, ale bojuje aj proti depresii, zlej nálade a stresu.

Pošuškáva sa, že obalenie tela v čokoláde pomáha aj pri celulitíde. Čo dodať? Vezmite i svoju polovičku na celotelový zábal s pravou čokoládou. Pracovníci hotela vás nechajú spoločne  oddychovať pri sviečkach a v romantickej atmosfére.

Náš tip:

Zaujímavosť na záver

Možno ste už počuli o zdravých raw koláčikoch, ale čo tak o raw kakau? Nie je to nič iné, ako čisté, nepražené, prírodné kakaové bôby. Semienka surového kakaa obsahujú viac ako 320 rôznych antioxidantov, ktoré chránia pred vírovými a bakteriálnymi infekciami.

O dôvod viac, prečo si dopriať o tabličku viacej čokolády.