Čo si zbaliť na dovolenku? Pripravili sme vám zoznam

Len málokto si užíva balenie si batožiny na dovolenku. Neustále premýšľanie nad tým, čo budete potrebovať, čo je zbytočné, načo ste zabudli… vás privádza do zúfalstva. Nie ste v tom sama. I nám balenie sa na dovolenku naháňa hrôzu, no tento rok sme to s týmto zoznamom tipov zvládli ako profesionáli, ktorí cestujú na dennom poriadku.

Využite kufor efektívne

Ak chcete maximalizovať využitie priestoru vo vašej batožine, oblečenie namiesto ukladania na kopy zrolujte. Budete prekvapení koľko priestoru ušetríte. Taktiež zainvestujte do rozdeľovačov a tašiek do batožiny.

Balenie kufra na dovolenku
Cenné veci si vždy vezmite do príručnej batožiny!

Najťažšie veci si oblečte

Ak cestujete iba s príručnou batožinou oblečte si tie najťažšie a najobjemnejšie veci, ušetríte tak miesto. Bundy a tenisky si oblečte na seba počas letu. Bojíte sa, že vám bude horúco? Nebude! Na letisku i počas letu býva naozaj chladno a po prílete si môžete nadbytočné vrstvy odložiť do batožiny.

Naplánujte si outfity

Zabaľte si len pár základných kúskov oblečenia: najobľúbenejšie džínsy, šortky, niekoľko obľúbených topánok, obľúbené šaty …. atď. Vyberte si ale ľahko kombinovateľné kúsky, ktoré viete navzájom ľahko zladiť. Pokúste sa držať farebnej schémy, aby ste si to uľahčili.

Ťažkosti s balením kufra
Neberte si na dovolenku zbytočnosti!

Využite priestor vo vašich topánkach

Nestrácajte cenné miesto vo vnútri vašich topánok – zrolujte ponožky a bielizeň tak aby sa vám ich podarilo umiestniť dovnútra! Do topánok môžete taktiež vložiť slnečné okuliare alebo iné krehké predmety napr. parfumy.

Použite cestovné veľkosti toaletných potrieb

Ak ste jedným z ľudí, ktorí potrebujú masku, šampón, kondicionér, sprchovací gél, telové mlieko atď. určite zainvestujte do cestovných balení. Na cestu si tak zabalíte len toľko toaletných potrieb, koľko potrebujete a vyhnete sa tak zbytočnému prenášaniu na dovolenku a späť. Ak vaše obľúbené značky neponúkajú cestovné balenia, alebo sa vám ceny za takéto balenie zdajú nehorázne, skúste sa poobzerať po cestovných nádobkách na kozmetiku. Takéto nádoby sú dnes už ľahko dostupné a predávajú sa v rôznych veľkostiach a tvaroch. Ušetríte tak miesto aj peniaze, nehovoriac o tom, že nádobky môžete ľahko využiť aj budúci rok a ten ďalší, a ďalší…

Na toto nezabudnite

Kamkoľvek sa chystáte, tieto veci nesmú chýbať za žiadnych okolností vo vašej batožine:

NajdôležitejšieOblečenieKozmetikaZdraviePre istotu
peniazespodné prádlozubná kefkaaspirinvreckovky
mobilponožkypastalieky na zažívanievlhčené utierky
nabíjačkatričkáopaľovací krémnáplasťdáždnik
letenkanohavice/ šortkyšampónočné kvapkyihla a niť
kreditná kartapyžamosprchovací géllieky na predpisbalzam na pery
mapyplavkymake-upantibakteriálny gélnafukovačka
vysačka na batožinušatyantiperspirantkniha
dokladyžabkypleťový krémkrížovky
pohodlné topánkytelové mliekopero
sveter/bundaparfémzošit
doplnkyhrebeň/kefažuvačky
šatkaodličovacie utierkyslúchadlá
klobúktampónyuterák, osuška

Dúfame, že niektoré (alebo všetky) z týchto tipov na balenie vás inšpirujú a tento rok vďaka nim zvládnete balenie za pár hodín! Môžete sa pustiť do balenia a o chvľu si spokojná budete užívať príjemný morský vánok a naberať krásne opálenie. Želáme šťastnú cestu.

Mohlo by sa vám páčiť