Čo robiť na jeseň s rodinou?

Jesenné aktivity

Každé ročné obdobie má svoje čaro a bola by veľká škoda, ak by ste ho len tak presedeli doma. Jeseň je skutočne očarujúcim obdobím a to najmä pre jej farebnosť. Vyskúšajte aktivity, ktoré vám pomôžu načerpať sily a zároveň stráviť príjemný čas s rodinkou. Ak patríte k tým, ktorí jeseň nemajú príliš v láske, možno zmeníte názor po prečítaní nášho článku. Pripravili sme si pre vás 6 zábavných aktivít, ktoré budú baviť vás aj vaše deti.

1. Turistika na jeseň

Počas jesene sú dni zvyčajne zatiahnuté a sychravé, ale to neznamená, že nemôžete ísť do prírody. Z času na čas sa objavia aj príjemné slnečné lúče, ktoré by ste určite mali využiť na jesennú turistiku. Ak máte blízko les, naplánujte si s rodinou aspoň raz týždenne spoločnú prechádzku. Teplo sa oblečte a nechajte sa očariť krásnym sfarbením listov. Ak vás lákajú výlety, tak medzi obľúbené miesta patria Gaderská dolina, Popradské pleso, Vodné mlyny a ďalšie.

2. Bicyklovanie a beh

Jeseň je ideálnym obdobím na cyklistiku, pretože vonku už nie je tak horúco a teploty sú príjemnejšie. Navyše bicyklovanie posilňuje kondíciu a imunitný systém. Ak ste nadšencom behu, nedajte sa odradiť počasím a radšej sa lepšie oblečte. Pri bicyklovaní aj pri behu v jeseni sa odporúča zaobstarať si funkčné oblečenie a vrstviť ho, aby ste neprechladli. 

Cykloturistika pre rodiny na Slovnsku

3. Výroba a púšťanie šarkanov

Jesenné prechádzky môžete spojiť aj s púšťaním šarkanov. Ak radi tvoríte, tak ideálnou možnosť ako zabaviť vaše ratolesti je výroba vlastných šarkanov. Nie je to nič zložité. Šarkany sa dajú zakúpiť aj v rôznych obchodoch. Potom už len stačí počkať na príjemný vietor a vybehnúť s deťmi niekam na lúku. 

4. Tekvicový piknik 

S jeseňou sa akosi prirodzene spájajú aj tekvice, ktoré obsahujú dôležité vitamíny A, B1, B2, B3, C a minerály. Ide o ľahko stráviteľnú a nízkokalorickú zeleninu, ktorú si vychutná každý člen rodiny. Z tekvíc môžete pripraviť niekoľko skvelých pokrmov:

  • tekvicovú polievku
  • prívarok z tekvice
  • tekvicové placky
  • tekvicový koláč
  • plnenú zapekanú tekvicu s mletým mäsom

Pripravte menu z tekvice a usporiadajte malý piknik pre členov rodiny. Určite ich potešíte a zároveň strávite čas spolu.

5. Spoločné filmové večery 

Niekedy sa vonku jednoducho nedá ísť alebo sme už tak unavený, že najradšej by sme ostali doma. Najlepšie čo môžete urobiť je obliecť si teplý sveter alebo sa zabaliť do deky, pripraviť si teplý čaj, horúcu čokoládu a pozrieť si dobrý film. Určite sa radi pridajú aj ostatný členovia v domácnosti. 

6. Oddychový wellness pobyt

Čo môže byť lepšie ako jesenný wellness pobyt? Práca a množstvo povinností dávajú nášmu telu zabrať a práve počas jesene, kedy je naše telo oslabené zmenami počasia, sme náchylnejší na rôzne vírusové ochorenia. Wellness pobyty majú priaznivý vplyv na budovanie imunitného systému a pomáhajú nám vyplavovať z tela toxíny. Vyskúšajte vírivé vane, sauny, soľné jaskyne či dokonca masáže. Vaša rodina vám bude za takýto pobyt určite vďačná. 

Dovolenka na Slovensku, prečo nie?