Brazílska depilácia

Aj napriek tomu, že leto nám pomaly, ale isto dáva zbohom, je téma depilácie stále aktuálna. Našou témou bude konkrétne metóda brazílskej depilácie, jej priebehu, výhod, či negatív.

Kde sa vzala brazílska depilácia?

V úvode si túto metódu depilácie objasníme, priblížime si celý proces, ktorým prebieha. Už z názvu vyplýva, že jej pôvod možno hľadať v Brazílii, kde sa stala populárnou a putovala odtiaľ do celého sveta. Jej podstatou je odstránenie akéhokoľvek ochlpenia v oblasti bikín, a teda v najintímnejšej ženskej, alebo aj mužskej partii. Používa sa pritom cukrová pasta, ktorá je považovaná za najlepšiu z hľadiska vlastností pre holenie intímnych partií. Jej priľnavosť, primeraná teplota, či zloženie sú plne vyhovujúce tej najjemnejšej pokožke. Výsledkom je dokonalé hladké oholenie, ktoré trvá aj dva týždne.

Ako na to?

Všetko to znie veľmi lákavo, brazílska depilácia však má aj svoje úskalia. Žena alebo aj muž, ktorí sa rozhodnú depiláciu podstúpiť musia zvážiť, či im nebude prekážať úplne sa vyzliecť pred kozmetičkou, ktorá bude celý proces depilácie vykonávať. Navyše, keďže hladké oholenie je najlepšie dosiahnuteľné na napnutej pokožke, mal by klient v tomto smere s kozmetičkou spolupracovať. Pre ľudí, ktorým ostych nie je cudzí, ale chceli by brazílsku depiláciu podstúpiť, je tu riešenie v podobe domácej depilácie. Na internete je množstvo návodov na prípravu cukrovej pasty, či dokonca videá s jej následnou aplikáciou.

brazilska depilacia krasa

Aké sú výhody a nevýhody brazílskej depilácie?

Pokiaľ ste sa pre brazílsku depiláciu rozhodli, musíte si dať pauzu od akéhokoľvek holenia aspoň 10 dní. Je totižto potrebné disponovať aspoň krátkymi chĺpkami. Na tie sa nanesie cukrová pasta a následne plátený pásik. Tu prichádza najťažšia časť pre klienta – strhnutie pásika. To vedie k veľmi intenzívnej bolesti, ktorá sa v závislosti od prahu bolesti daného človeka môže líšiť. Skutočnosťou však ostáva, že tento proces je naozaj bolestivý. Celá depilácia však netrvá dlhšie ako trištvrte hodinu. Jej efekt je naozaj dlhotrvajúci, čo je presvedčivým argumentom pre klienta. Nasledujúce dva dni po depilácii sa odporúča vyhnúť priamemu slnku, či kúpaniu v mori, aby sa pokožka zbytočne nepodráždila. Je teda potrebné podstúpiť depiláciu minimálne niekoľko dní pred dovolenkou.

A čo iné alternatívy?

Napriek niektorým negatívom je, v porovnaní s inými metódami holenia intímnych partií, brazílska depilácia stále najúčinnejšou metódou. Pri klasickom holení žiletkou, či holiacim strojčekom sa chĺpky objavujú už po dvoch dňoch. Navyše hrozí vyššie riziko podráždenia, či zarastania chĺpkov. Pokožka nevydrží hladká a jemná ako v prípade brazílskej depilácie. Čo sa epilačných krémov týka, je holenie intímnych partií tabu, práve pre ich obsah chemických látok. Vosk, ako ďalší prostriedok depilácie, sa odporúča skôr na oblasť nôh, pre jeho vyššiu teplotu. Tú by intímne partie znášali veľmi negatívne. Navyše hrozí riziko popálenia, či natrhnutie kože v dôsledku veľmi vysokej priľnavosti.

Je teda na Vás, či sa rozhodnete odložiť rozpaky a brazílsku depiláciu vyskúšať.

Mohlo by sa vám páčiť