Prečo sa rozhodnúť pre klobúk?

Vyjsť na ulicu bez vhodnej pokrývky hlavy bolo pre ženu ešte pred pár sto rokmi obrovské faux pas. Klobúky patrili výhradne do šatníka dám, ktoré sa priam vyžívali v rôznych veľkostiach, farbách a strihoch. Čo ale klobúky a rok 2020?

Povedzme si pravdu, Slovensky sú v nosení klobúkov stále veľmi opatrné a vidieť ich na uliciach je skôr raritou. Doladiť správny kúsok k danému outfitu a pritom “neprestreliť” nemusí byť na začiatku jednoduché. Ak ale uvažujete, že si toto leto pozvete klobúky do svojho šatníka, poradíme vám, ako ich nosiť.

Klobúk je viac než ochrana pred slnkom

Aj vy ste doteraz považovali klobúk iba za funkčnú záležitosť, ktorá vás chránila pred ostrým slnkom na terase či úpalom v záhrade? Samozrejme, táto ochranná funkcia sa mu nedá vziať, ale klobúky v sebe skryvajú omnoho viac. Sú totiž hitom roka 2020.

Pri výbere a nosení, je ale potrebné dodržiavať pár zásad:

  • Ak ste nízkej postavy, vynechajte objemné modely.
  • Ak disponujete plnšími krivkami, vyberajte si klobúk primeraný proporciám. Príliš malý klobúk môže vytvoriť nesúmer.
  • Štýl klobúka môžete meniť podľa nálady outfitu. K romantickým šatám sa hodia jemné farby a tvary. Prvky retra a rôznych aplikácii sa hodia do umeleckej spoločnosti, ktorá takúto extravaganciu pochopí a uvíta.
  • Správny tvar klobúka môže pomôcť zakryť nedokonalosti na tvári či na tele.
Ženský čierny plstený klobúk v štýle cowboy sa hodí aj k letnému outfitu.
zdroj: Unsplash

Vymeňte teda tento rok šiltovku za klobúk. Ak si zvolíte ten správny, oživíte aj ten najfádnejší outfit a v prúde veľkomesta budete neprehľadnuteľná.

Klobúky v roku 2020

Tento rok patrí definitívne klobúkom. Stačí si vybrať ten správny. Pokiaľ ide o klobúky, neexistuje jasné pravidlo, po ktorom siahnuť. Pri výbere berte do úvahy vašu osobnosť, outfit a dokonca aj typ tváre.

Ak však nemáte poruke dobrú módnu poradkyňu, nesmúťte. Vo svete klobúkov existuje jeden univerzálny, ktorý sa vám bude hodiť ku kabátom a podpätkom či koženým bundám a teniskám. Veľké plstené klobúky sa dokonale prispôsobia outfitu, na ktorý máte práve chuť. Navyše vás ochránia pred chladom či vetrom, a tak ho môžete nosiť nielen počas chladných dní v lete, ale aj počas prechodného počasia či miernej zimy.

Čierny ženský fedora klobúk k vhodnému outfitu do každého počasia.
zdroj: 123RF

Žiadané sú aj klobúky v pánskom štýle – kultový fedora klobúk, ktorý ste mohli vidieť aj u mafiánskeho krstného otca. Ak máte chuť dopriať si dávku extravagancie, tento typ je pre vás. Kombinovať ho môžete k saku s výraznou brošňou. Výhodou tohto klobúka je to, že ho môžete nosiť celoročne.

Pokiaľ hľadáte spoľahlivého spoločníka na leto, tak si zaobstarajte slamený klobúk. Nie jeden, hneď niekoľko, v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Tento nestarnúci kúsok sa hodí k romantickým šatám, ale aj šortkam a crop topu. Ak zapojíte trochu kreativity, môžete si ho ozdobiť farebnými stuhami či inými vylepšeniami podľa potreby.

Čo s vlasmi pod klobúkom?

Lámete si hlavu nad tým, aký účes zvoliť pod klobúk? Najlepšie urobíte ak ich necháte ležérne rozpustené alebo spletené v jemnom vrkoči. Pod klobúk sa tiež hodí hravý, rozstrapatený drdol, či všetky variácie účesov v skupine “hippie”.

Nezabúdajte však na to, že musia byť upravené! Klobúk tu nie je iba na takzvaný “bad hair day”, dajú sa s ním vykúzliť mnohé vlasové variácie, vďaka ktorým podškrtnete svoju jemnosť a ženskosť.

Náš tip: Starostlivosť o vlasy je dôležitá. Kde robíme najväčšie chyby?

Mohlo by sa vám páčiť