AKÚ STAROSTLIVOSŤ POTREBUJÚ VAŠE VLASY?

alina-kovalchuk-BdrUHhkPA0M-unsplash

Hlavnou funkciou vlasov je chrániť pokožku hlavy pred UV žiarením a izolovať ju pred horúčavami a chladom. Estetická funkcia vlasov je až druhoradá, no napriek tomu zohráva veľkú rolu v našom každodennom živote. Vlasy sú korunou krásy a každá žena túži po tom, aby boli zdravé, lesklé a pútali pozornosť. Nie každej sa však podarí takto zažiariť a namiesto toho ich trápia suché a zničené vlasy.

Aké sú teda príčiny poškodených vlasov? Zlá starostlivosť, vonkajšie prostredie alebo chemické prípravky? V dnešnom článku si vysvetlíme ako dochádza k poškodeniu vlasov, ako sa o ne správne starať a predstavíme vám produkty, ktoré by ste mali zaradiť do svojej starostlivosti o vlasy. 

Prečo dochádza k poškodeniu vlasov?

Táto otázka zaujíma veľa žien a často sa na ňu snažia hľadať odpovede. Odpoveď však nie je úplne jednoznačná, pretože na vaše vlasy vplýva množstvo rôznych faktorov. Najčastejším príčinou poškodených vlasov sú práve chemické prípravky a odfarbovače. Tieto prípravky sú pre vaše vlasy veľmi agresívne a spôsobujú trvalé zmeny v stavbe a štruktúre vlasu. Veľký vplyv na vaše vlasy má aj genetika, nezdravý životný štýl, redukčné diéty, hormonálne zmeny a vek. S pribúdajúcim vekom rastú vlasy pomalšie a ich hustota sa znižuje. Jedným z faktorov je aj nesprávna starostlivosť o vlasy, pri ktorej dochádza k ich mechanickému poškodeniu. 

Ako sa správne starať o vlasy?

Nesprávnu starostlivosť o vlasy vieme ovplyvniť a to tak, že budeme dodržiavať určité pravidlá. 

  • Neumývajte si vlasy každý deň. Aj umývanie výrazne vplýva na vlasy a práve pri častom umývaní dochádza k ich poškodeniu. 
  • Nečešte vlasy, keď sú mokré. Mokré vlasy sú náchylnejšie na poškodenie a preto odporúčame počkať, kým sa vysušia.
  • Používajte šampóny pre váš typ vlasov. Výber nesprávneho šampónu môže ovplyvniť kvalitu vašich vlasov. Napr. ak máte suché vlasy a budete používať šampón na mastné vlasy, môže ich ešte viac vysušiť.
  • Obmedzte fénovanie a úpravy vlasov teplom. Fén, kulma a žehlička na vlasy síce dokážu vytvoriť požadovaný účes, no zároveň teplo ich vysušuje a oslabuje.
  • Nepoužívajte farby na vlasy z drogérie. Ak sa predsa len rozhodnete pre zmenu, navštívte radšej kadernícky salón, kde sa o vaše vlasy postarajú. Domáce pokusy nemusia vyjsť podľa vašich predstáv a môžu vám natrvalo zničiť vlasy.  
Zdroj: Freepik.com

5 produktov, ktoré zachránia vaše vlasy pred poškodením

Obnovujúci šampón pre všetky typy vlasov

Regeneračný kondicioner pre hydratáciu a lesk

Regeneračný šampón s keratínom a mliečnymi proteínmi

Multiúčelová kúra proti vypadávaniu vlasov pre ženy

Suchý šampón

Obnovujúci šampón pre všetky typy vlasov

 

Ak hľadáte kvalitný profesionálny šampón, ktorý obnoví, posilní a hydratuje vaše vlasy, tak určite vyskúšajte Olaplex Bond Maintenance N°4. Tento šampón obsahuje patentovanú látku bis-aminopropyl diglykol dimaleát, ktorá dodá vašim vlasom všetko, čo potrebujú. Šampón chráni vaše vlasy pomocou špeciálnej technológie, ktorá opravuje poškodené vlákna vo vlasoch a hĺbkovo ich regeneruje.  Je vhodný pre všetky typy vlasov, pomáha zachovať farbu a eliminuje nežiaduce krepovatenie.  Po použití budú vaše vlasy lesklejšie a viditeľne zdravšie.  

Výhody

+ profesionálny a účinný šampón

+ veľa spokojných spotrebiteľov

+ viditeľné výsledky už po prvom použití

+ stačí malé množstvo na jedno použitie

Nevýhody

– vyššia cena

Regeneračný kondicionér pre hydratáciu a lesk

 

Vaše vlasy si zaslúžia kvalitnú starostlivosť. Práve tú im zabezpečí regeneračný kodicionér Olaplex N°5, ktorý je vhodný pre všetky typy vlasov. Je to vegánsky produkt. Neobsahuje žiadne sulfáty, parabény ani lepok. Tento kondicionér posilňuje, obnovuje a hydratuje vlasy bez zaťaženia. Použitie kondicionéru je veľmi jednoduché. Stačí ak ho necháte pôsobiť 3 minúty a potom vlasy dôkladne opláchnete. 

Výhody

+ jeden z najlepších kondicionérov na trhu

+ uľahčuje rozčesávanie

+ neobsahuje sulfáty, parabény a lepok

+ po prvom použití preukázateľný výsledok

Nevýhody

– vyššia cena

– odporúča sa používať spolu so šampónom z rady Olaplex pre lepší výsledok

Regeneračný šampón s keratínom a mliečnymi proteínmi

 

Regeneračný šampón od značky Kallos s keratínom a mliečnymi proteínmi je ďalším veľmi obľúbeným šampónom. Firma patrí medzi popredných talianskych výrobcov a vytvára kvalitné produkty. Šampón jemne čistí vlasy, vyživuje ich od korienkov až ku končekom a zabraňuje ich rozštiepeniu. Podporuje zdravý rast vlasov a obnovuje ich poškodenú štruktúru. Po umytí sú vlasy lesklé, hebké a plné života.

Výhody

+ kvalitný výrobca

+ účinný šampón

+ veľké balenie, dlhšia výdrž

+ nižšia cena

+ príjemná vôňa

Nevýhody

– žiadne

Multiúčelová kúra proti vypadávaniu vlasov pre ženy

 

Multiúčelová kúra Vichy Dercos Aminexil bola vyvinutá v spolupráci s dermatológmi, ktorí sa 20 rokov zaoberali problematikou vypadávania vlasov. Kúra obsahuje referenčnú molekulu Aminexil a 5 aktívnych látok pre komplexný účinok. Pomáha ukotviť vlas v korienku, stimuluje vlasovú pokožku a vlasy sú odolnejšie. Je testovaná  a vhodná aj pre citlivú vlasovú pokožku. Predáva sa vo forme ampuliek s veľmi presným aplikátorom. Viditeľné výsledky by sa mali dostaviť už po 3 týždňoch, pričom kúra sa aplikuje po dobu 6 týždňov. Pri aplikácii sa vyhnite kontaktu s očami. 

Výhody

+ dlhodobo vyvíjaný produkt

+ vysoko účinná kúra na vlasy

+ vlasy sú po aplikácii odolnejšie

+ textúra je nemastná, nelepivá a rýchloschnúca

Nevýhody

– neodporúča sa požívať na podráždenú pokožku

– je potrebné vyhnúť sa okoliu očí pri aplikácii

Suchý šampón

 

Suchý šampón je veľmi populárny vlasový produkt. Používa sa najmä na cestovanie a v situáciách, kedy nemáte čas umývať vlasy. Oživuje mastné, unavené vlasy a posilňuje ich. Pred použitím je potrebné suchý šampón pretrepať a aplikovať na vlasy zo vzdialenosti 30 cm. Produkt vmasírujte do vlasov a nechajte pôsobiť. Následne môžete upraviť vlasy do požadovaného tvaru. Po aplikácii sú vlasy svieže s jemnou čerešňovou vôňou. 

Výhody

+ dodáva vlasom svieži vzhľad

+ oživuje mastné vlasy

+ má príjemnú čerešňovú vôňu

+ dokáže oddialiť časté umývanie vlasov

Nevýhody

– nedokáže úplne nahradiť umývanie vlasov