Ako zastaviť vypadávanie vlasov zo stresu?

vlasy

Vypadávanie vlasov je niečo, čo spôsobí stres a nemilé myšlienky každému, bez ohľadu na pohlavie. Dôvodov na vypadávanie vlasov vie byť mnoho, od niečoho nám všetkým známemu ako stres až po závažnejšie choroby. Čo ale robiť, keď za vypadávaním vlasov stojí práve, už spomenutý stres? 

3 typy vypadávania vlasov zo stresu:

Telogen effluvium – stres vo veľkom množstve dostáva vlasové folikuly do kľudnej fáze. Vďaka tomu behom niekoľkých mesiacov môžu vlasy začať vypadávať pri česaní alebo umývaní.

Trichotillománia – neodolateľné nutkanie si vytrhávať vlasy alebo ochlpenie z akýchkoľvek častí tela. Ťahanie vlasov môže byť práve spôsob na to, ako sa vysporiadať s negatívnymi, prípadne nepríjemnými pocitmi, ako je napríklad stres, napätie, osamelosť, nuda alebo frustrácia.

Alopeciastres je jeden z predpokladaných faktorov, ktoré ju spôsobujú. V tomto prípade dáva imunitný systém tela napadá vlasové folikuly, čo samozrejme spôsobuje vypadávanie vlasov.

Iné dôvody vypadávania vlasov:

  • genetika
  • hormonálne zmeny
  • určité typy účesov
  • poškodzujúca vlasová starostlivosť ako napríklad trvalá alebo odfarbovanie
  • lieky
  • liečba ako napríklad chemoterapia

Vlasy vypadávajú aj mužom…

Tento fakt je všeobecne známy, pritom sa na mužov neberie až tak zreteľ. Častokrát sa stáva aj to, že žena nevie svojho muža pochopiť, no je dôležité dodať, že muži stratu vlasov a následné plešatenie berú rovnako ťažko ako ženy. 

Liečba vypadávania vlasov je pomerne rozsiahla. Čo ale určite môžete vyskúšať a zaradiť do starostlivosti o seba je používanie rôznych sér a vitamínov na podporu obnovy rastu vlasov. Práve tie vedia častokrát spraviť menšie zázraky. 

muž s padajúcimi vlasmi

Produkty na vypadávanie vlasov:

Olej proti vypadávaniu vlasov Alma

Olej v sebe obsahuje aminokyseliny, vitamín C a olej Alma, ktoré dokopy vedia vlasy a vlasovú pokožku regenerovať, revitalizovať a spomaľovať vypadávanie vlasov. Okrem toho je tento olej skvelý na podporeniu rastu nových vlasov a výživu vlasových folikul. Olej sa aplikuje na vlasy, kde sa nechá pôsobiť 30-60 minút pod igelitovým sáčikom a následne sa umyje dôkladne šampónom. 

olej proti padaniu vlasov

Vlasové hnojivo šampón

Vlasové hnojivo je prípravok, ktorý vie byť účinný pri nadmernom vypadávaní a rednutí vlasov. Takisto je skvelý na už poškodené vlasy a vlasové folikuly. V šampóne sú obsiahnuté viaceré, vlasom prospešné látky. Aké to teda sú? Jednoznačne kofeín, extrakt žihľavy dvojdomej, extrakt zeleného čaju a extrakt pestreca. Tieto látky sú ideálne k dosiahnutiu optimálnej hustoty, objemu a kvality vlasov. A to nie len pre ženy, ale samozrejme aj pre mužov. 

vlasové hnojivo

Vlasové sérum na obnovu rastu vlasov

Toto vlasové sérum obsahuje aktívnu zložku Rendesyl, ktorá nie len že je klinicky preverená a oceňovaná, ale vďaka nej sa vlasy rýchlejšie obnovujú a rastú. Sérum zároveň znižuje vypadávanie vlasov. Toto sérum je schopné aktivovať až 28 000 nových vlasov ak sa bude používať 3 mesiace vkuse každý deň. Okrem toho je bez parabénov a silikónov, ktoré by len zbytočne zaťažovali vlasy. 

sérum na vlasy

Kozmetická sada vlasovej starostlivosti Amla

Čo je ideálny darček pre človeka, ktorý má práve problémy s vypadávaním vlasov? Jednoznačne, ktoré mu s týmto problémom pomôžu! Konkrétne v tejto kozmetickej sade je významnou zložkou olej Alma, ale aj aminokyseliny a vitamín C, ktoré vyživujú vlasové folikuly. Okrem toho vlasy revitalizujú, posilňujú a pomáhajú im rásť. V tejto sade sa nachádza šampón, kondicionér a olej, ktoré spolu tvoria nerozlučné trio a ideálnu kombináciu na boj proti vypadávaniu vlasov ako aj zlepšenie ich kvality. 

kozmetická sada vlasovej starostlivosti

Sérum proti vypadávaniu vlasov

Sérum určené primárne pre ženy. Totosa zameriava na prevenciu vypadávania vlasov, preto je ideálne ho zaradiť do svojej starostlivosti už teraz. Nie len že pôsobí preventívne, ale zároveň poskytuje plnšie a žiarivejšie vlasy. Samozrejme neobsahuje parabény a ftaláty (dodáva pružnosť). 

sérum proti vypadávaniu vlasov

 

Zdroje:
Zdroj obrázkov: freepik, pixabay, pexels
https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/stress-management/expert-answers/stress-and-hair-loss/faq-20057820
https://www.forbes.com/sites/neeranathan/2020/06/30/why-extreme-stress-causes-hair-loss/?sh=3efdf41b4e6f
https://health.clevelandclinic.org/how-to-stop-hair-loss/