Ako si vybrať správne slnečné okuliare?

photo-1608539733292-190446b22b83

Slnečné okuliare veru nie sú iba otázkou štýlu a aktuálnych trendov. Ich hlavnou úlohou je ochrana nášho zraku. Slnečné lúče s rôznou intenzitou “útočia” na naše oči počas každého ročného obdobia, preto by ste mali dať záležať na tom, po akých okuliaroch siahnete. 

Na čo myslieť pri výbere slnečných okuliarov?

UV OCHRANA

Práve táto informácia je prvá, na ktorú by ste sa v obchode mali pýtať. Ochranný filter sa dá vyčítať aj zo štítkov na konkrétnych modeloch. UV lúče prenikajú k oku aj zhora alebo zo strán okuliarov. Optimálnu ochranu tak môžete zaistiť pomocou veľkých rámov a širokých straníc. Pomôže tiež klobúk alebo čiapka.

FARBA NIE JE ROZHODUJÚCA

To či majú slnečné okuliare tmavé sklá neznamená automaticky, že poskytujú vyššiu ochranu. Tmavé sklá spôsobujú rozšírenie rohovky, a tým oko pohlcuje viac UV žiarenia. V prípade, že okuliare nie sú polarizované. Práve preto by ste sa pri nákupe slnečných okuliarov mali sústrediť na kategóriu filtrov, ktoré indikujú intenzitu zafarbenia.

Letný pobyt vo Wellness hoteli Patince

Ak si v záplave množstva slnečných produktov neviete vybrať, tu je malý rýchly prehľad:

Dámske slnečné okuliare Gold Line BLACK

Dámske slnečné okuliare Five Diamonds Folowers BLACK

Polarizačné okuliare Wayfarer čierne matné blue

Športové polarizačné okuliare Classic Black

Slnečné okuliare pilotky Frame Line SILVER

Polarizačný klip na okuliare – čierny – 4,2 cm x 13,8 cm

Dámske slnečné okuliare Gold Line BLACK

 

 

Štýlové okuliare, ktoré sa hodia do mesta či za volant. Medzi ich výhodu patrí nízka cena a pekný dizajn. Nevýhodou je, že majú nízky filter ochrany “0”, čo znamená, že pred slnkom oči nedokážu poriadne chrániť. 

Dámske slnečné okuliare Five Diamonds Folowers BLACK

 

Pre ženy, ktoré jednoducho milujú čiernu farbu sú tu okuliare Five Dimonds Flowers Black. Aj tie poskytujú vysokú ochranu “3” a preto chránia oči či už počas letných dní na pláži či lyžovačiek na svahu. Priaznivcov si získajú aj vďaka svojej cene. 

Polarizačné okuliare Wayfarer čierne matné blue

 

Štýlové a viac ladené v športovom duchu, tak to sú Wayfarer polarizované okuliare. Poskytujú filter “3”, ktorý dokonale chránia oči počas ktoréhokoľvek ročného obdobia. 

Hodia sa športovým typom a to či už na túry alebo do mesta. 

Športové polarizačné okuliare Classic Black

 

Z kategórie športové pochádzajú aj polarizačné okuliare Classic Black. Nadčasový dizajn, ktorým nikto nič nepokazí. Poskytujú ochranu “3” a dokonale sa hodia na túry, bicykel či inú športovú aktivitu. Vďaka vysokej ochrane sa môžete venovať akejkoľvek aktivite a stále uvidíte pekne ostro. 

Slnečné okuliare pilotky Frame Line SILVER

Kto by nepoznal pilotky. Štýlové okuliare, ktoré sedia iba vyvoleným. Frame line Silver sú tu pre všetkých, ktorí milujú tento tvar okuliarov. Ich nevýhodou je iba nízky filter “0”, ktorý dokáže oči ochrániť iba pred vetrom, prachom alebo malými úlomkami, nie však proti slnku.

Polarizačný klip na okuliare

 

 

 

Ak máte svoje obľúbené okuliare, no nevyhovuje vám filter, tak je tu pre vás praktický polarizačný klip, ktorý ľahko nasadíte či dáte dolu. Poskytuje vysokú ochranu “3” takže sa nemusíte báť ísť na dovolenku, či šoférovať dlhšie trasy. Vaše oči budú chránené!