Ako si vybrať bicykel priamo na mieru?

Fotografia cyklistu pri západe slnka.

Bicykel je skvelý pomocník, ktorý vám nielenže ušetrí peniaze za dopravu, ale zároveň vám aj pomáha byť fit. Investovať do správneho bicykla sa skutočne oplatí, nakoľko ak si vyberiete správne, tak je to investícia na niekoľko rokov. Nehovoriac o tom, že na bicykli sa dostanete takmer všade, dokonca aj na miesta, kde sa autom nedostanete. Avšak, vybrať si ten správny bicykel býva pomerne obtiažne, preto sa na to poďme spoločne pozrieť bližšie a prejdeme si všetky možnosti.

Trekingový bicykel

Trekingový bicykel je vhodný na rekreačné jazdenie. V dnešnej dobe patrí medzi najpredávanejšie typy, pretože má najuniverzálnejšie využitie. Riverside 500 je ideálny na pravidelné vychádzky do 50 kilometrov. Má ergonomické rukoväte a sedlo, vďaka čomu sa lepšie ovláda. Taktiež disponuje teleskopickou vidlicou, čím sa jazda na bicykli stáva skutočným poteším.

Trekingový bicykel od decathlon.sk
Zdroj: www.decathlon.sk

Elektrobicykel

Elektrobicykel je vhodný takmer všade. Či už na cestovanie do práce, na výlety v horskom teréne alebo dokonca na efektívny kardio tréning. Jeho výhoda spočíva v elektrickom pohode, ktorý napomáha v jazde,  vďaka čomu si doplníte silu, ktorú vynakladáte pri šliapaní. Elektropohon je taktiež možné vypnúť a zachovať si tak funkciu klasického bicykla. Mestský elektrický bicykel Elops 120E je dodávaný s plnou výbavou vrátane nosiču na batožinu, blatníkov či zabudovaného osvetlenia. Je určený na kratšie trasy, pričom batéria vám vydrží na jedno nabitie 20-55km. Elektrobicykel je skvelá voľba, pokiaľ sa chcete rýchlejšie premiestňovať z jedného miesta na druhé bez toho, aby ste sa museli spotiť.

Elektrobicykel - elektrický mestský bicykel od decathlon.sk
Zdroj: www.decathlon.sk

Skladací bicykel

Skladací bicykel je ideálnym riešením na časté presuny, nakoľko je možné ho jednoducho zložiť a zobrať do ruky, napríklad do vlaku či autobusu. Taktiež je to skvelé a spratné riešenie pokiaľ sa chystáte niekam na dovolenku alebo menší výlet, keďže v aute nezaberie veľa miesta. Tilt 120 je dobre vybavený bicykel, ktorý disponuje 6 rýchlosťami a blatníkmi do každého počasia. S týmto bicyklom budete pripravený na akékoľvek dobrodružstvo či rušný deň. 

Skladací bicykel od decathlon.sk
Zdroj: www.decathlon.sk

Mestský bicykel

V poslednej dobe je veľmi obľúbenou alternatívou, práve vďaka jeho možnosti dostať sa ním po celom meste jednoducho a rýchlo. Navyše, dnes sú mestské bicykle už dizajnovými kúskami, a tak vám nepokazí dokonca ani outfit do práce či na rande. Elops 520 je bezpečný a pohodlný mestský holandský bicykel, ktorý vám ponúka kompletnú výbavu pre všetky vaše mestské jazdy.

Mestský bicykel od decathlon.sk
Zdroj: www.decathlon.sk

Cestný bicykel

Cestný bicykel je typický svojimi ohnutými riadítkami, tzv. baranmi. Pri cestných bicykloch máte možnosť nafúkať plášte na vysoký tlak, aby ste mali minimálny odpor na ceste. Tieto bicykle sú ideálne na dlhšie trasy do rovného, prípadne mierne zvlneného terénu, ktoré praktizujete pravidelne. Konštrukcia týchto bicyklov má aerodynamický športový posed, minimálny valivý odpor a dokonalý prenos síl. Jednoduchý systém prehadzovania vám zaistí maximálnu rýchlosť pri čo najnižšej námahe. Pre začiatočníkov je skvelá voľba RC100 Slick edition triban, ktorý vám všetko spomenuté ponúkne.

Cestný bicykel od www.decathlon.sk
Zdroj: www.decathlon.sk

Horský bicykel

Pokiaľ zvyknete jazdiť skôr v teréne, vhodnou voľbou pre vás bude horský bicykel. Je charakteristický odpruženými či celoodpruženými vidlicami, ktoré tlmia horský terén. Pri výbere tohto typu bicykla je dôležité venovať pozornosť pruženiu, veľkosti kolies, materiálu rámu, prevodom a brzdám. Horský bicykel ST 50 má všetko, čo kvalitný horský bicykel potrebuje – ľahký rám so zvýšenou polohou, odpruženie 80 mm, exkluzívne sedlo hamac ERGOFIT, 26 kolesá s plášťami na suchý povrch a mnoho ďalšieho. Je skvelou voľbou pre tých, ktorí s horskými jazdami ešte len začínajú alebo ak ste voľnočasoví horskí cyklisti.

Horský bicykel od www.decathlon.sk
Zdroj: www.decathlon.sk

Vybrať si správny bicykel nie je jednoduché, nakoľko je na trhu veľmi veľa produktov a niekedy môže byť obtiažne sa v nich vyznať. Na záver by sme chceli už len podotknúť, aby ste pri potulkách na cykloturistike nezabúdali na zdravie a bezpečnosť, a preto je dôležité si dokúpiť aj prilby, cyklo fľaše, osvetlenie či reflexné prvky.