Festivalová móda: Ako sa obliecť na festivaly

Leto je v plnom prúde a s ním samozrejme aj festivalová sezóna. Ak radi navštevujete festivaly, určite veľmi dobre viete, že sa to na nich hemží nielen skvelou hudbou a dobrým jedlom, ale aj nápaditými outfitmi, ktoré sú veľakrát neprehliadnuteľné. Čo si teda obliecť, aby ste v dave vynikli a zároveň vyzerali chic a štýlovo?

Skúste sa riadiť nasledovnými pravidlami.

Nebojte sa farieb

Festivaly sa konajú v lete a k nemu pestré odtiene jednoducho patria. Biela a čierna budú samozrejme in stále, no doplňte ich nejakými výraznými farbami, ktoré celý váš outfit oživia a rozžiaria. Skvelými voľbami budú napríklad žltá, ružová, tyrkysová či akékoľvek pastelové farby.

Bohémskym štýlom nespravíte krok vedľa

Strapce, výrazné doplnky, zemité farby či typické bohémske vzory – toto všetko charakterizuje bohémsky štýl, ktorý k festivalom jednoducho patrí. Ak neviete, čo na seba, šatami v bohémskom štýle a výraznými doplnkami (napr. náhrdelníkom či náušnicami) určite nič nepokazíte.

Experimentujte s jednotlivými prvkami

Nebojte sa obliecť si niečo, čo by ste si na seba vo všedný deň určite nedali. Festivalový outfit by mal byť výrazný, vkusný a neprehliadnuteľný. Aj keď výrazné kúsky bežne nenosíte, v tomto prípade sa extravagancie naozaj nebojte.

Na festivaly sa obliecť môžete naozaj do všetkého – farby, doplnky, extravagancia
zdroj: 123RF

Zvoľte si vhodnú obuv

Pri výbere obuvi je dôležité vychádzať z predpovede počasia. V prípade, že sa očakáva dážď, najlepšou možno voľbou budú gumáky. Dnes je už dostupných množstvo variant a vzorov, ktoré vyzerajú naozaj štýlovo a pokojne ich môžete skombinovať aj s elegantnejším outfitom. Ak vám bude naopak dopriate slnečné počasie, pokojne siahnite po nejakých ľahkých a vzdušných sandáloch, klasických „plátenkách“ či teniskách.

Nezabudnite na štýlový batôžtek

Aj na festivaly so sebou nosíme všetko. Preto určite pri sebe budete chcieť mať mobil, peňaženku, fľašu na vodu alebo niečo pod zub. V takomto prípade vám skvele poslúži nejaký štýlový batôžtek, ktorý je nielen praktický, ale aj vám ponechá voľné ruky. V prípade, že máte vecí menej, môžete pokojne premýšľať aj nad ľadvinkou, ktorá sa teší svojmu veľkému comebacku.

Keď sa ochladí

Je potrebné rátať s tým, že teplota v noci klesne. Vtedy si môžete pomôcť napríklad nejakou vzorovanou šatkou, ktorú si cez seba prehodíte namiesto hrubšieho svetra či bundy alebo košeľou, ktorú môžete mať cez deň obviazanú okolo pásu. Určite však vyniknete aj v nejakej štýlovej rifľovej bundičke, ktorá sa hodí ako k elegantnému, tak aj k romantickému, športovému či bohémskemu outfitu.

Okrem našich návrhov sa môžete nechať inšpirovať mnohými inými. Fantázii sa medze nekladú a výber festivalového outfitu je nakoniec aj tak na vás. Niekoľko ďalších nápadov, ako si spestriť festivalový zážitok nájdete aj tu.

Mohlo by sa vám páčiť