Ako nám môže pomôcť bahno z Mŕtveho mora?

Čierne bahno z Mŕtveho mora púta pozornosť ľudí po celom svete. Čo v sebe ukrýva poklad z brehov najnižšie položenej vodnej plochy na svete?

Mŕtve more je jedinečné kvôli vysokým koncentráciám solí a minerálov. Je obzvlášť bohaté na horčík, sodík, draslík a vápnik. Bahno z Mŕtveho mora sa dlhodobo skúma v súvislosti s jeho prínosmi pre zdravie človeka, taktiež aj kvôli jeho liečivému účinku pri ochoreniach kože.

Zlepšuje vonkajší výzor

Maska vytvorená z bahna z Mŕtveho mora môže vylepšiť vzhľad našej pokožky pleti, a to tým, že zlepší jej elasticitu a minimalizuje póry, vrásky a kruhy pod očami. Po uschnutí sa cez kožné bunky pleti vyplavujú toxíny, ktoré sa v nej počas dňa nahromadili. Zmyte masku z tváre, a pleť je opäť čistá a svieža.

žena sa usmieva pri západe slnka
zdroj: 123RF

Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Vďaka svojim účinkom sa morské bahno používa aj pri liečbe problémov s vypadávaním a nadmerným rednutím vlasov. Stres a infekcie pokožky hlavy môžu spôsobiť, že prichádzame o väčšie množstvo vlasov než inokedy.

V prípade, že si chcete doma pripraviť bahennú masku na vlasy, postupujte nasledovne:

  1. Do pokožky hlavy vmasírujte potrebnú dávku bahna a nechajte pôsobiť 10 minút.
  2. Potom vlasy opláchnite a zmyte šampónom ako obvykle. Je to veľmi jednoduché.

Pomoc pri poruchách kože

Príznaky kožných ochorení, akými sú psoriáza, ekzém a akné je možné kontrolovať a znížiť použitím bahna z Mŕtveho mora. Vysoký obsah minerálov urýchľuje prirodzené hojenie a obnovuje rovnováhu pH vašej pokožky.

Bahno z Mŕtveho mora nie je trvalým liečiteľom problému, ale jeho pravidelné používanie môže poskytnúť pleti úľavu a udržiavať dané ochorenie pod kontrolou.

Pomáha odstrániť celulitídu

Minerálne látky obsiahnuté v bahne z Mŕtveho mora podporujú prekrvenie tela v oblastiach najviac postihnutých celulitídou ako sú stehná a brucho. Zábal z Mŕtveho mora si môžete dopriať aj vo Wellness hoteli v Patinciach. Procedúra pôsobí uvoľňujúco, regeneruje pokožku a obnovuje metabolizmus. Zábal z bahna z Mŕtveho mora sa aplikuje na oblasť chrbta a ramien. Človeka príjemne osvieži  a dodá mu potrebnú životnú energiu.

Znižuje bolesť kolien

Výskumníci zistili, že pacienti liečení bahennými zdrojmi neskôr zaznamenali menšiu bolesť v kolenách, ktorá bola pôvodne spôsobená ochorením osteoartritídy. Vysoká koncentrácia minerálov v bahne stimuluje obehový systém a uvoľňuje nervy. Prináša úľavu od bolesti.

Relaxačné a bolesť utlmujúce účinky bahna Mŕtveho mora poznali obyvatelia Zeme už stovky rokov pred Kristom. Teraz môžete a vy objaviť silu tohto bahna, ktoré je na svete špecifické a ojedinelé.

Mohlo by sa vám páčiť