Ako na (ne)klasickú zimu

Lyžovačka je už pre vás stereotypom a všetky miesta vo vašom okolí poznáte ako vlastnú dlaň?  Vymeňte preplnené svahy či zimnú papučovú kultúru za dobrodružstvá, ktoré si budete chcieť zopakovať. Máme pre vás 6 tipov, ako stráviť zimu inak, než ste boli doposiaľ zvyknutí.

Na psích záprahoch

Príjemné spestrenie voľných dní počas zimy ponúkajú psie záprahy. Z roka na rok sa táto zimná aktivita teší čoraz väčšej obľube nadšených pretekárov (tzv. musherov) aj zvedavcov, ktorí si psie záprahy nenechajú ujsť. Dejiskom závodov sú najväčšie zimné strediská na Slovensku ako Donovaly, Orava, Zuberec či Veľká Fatra. Práve na Donovaloch sa pravidelne konajú Majstrovstvá sveta a Majstrovstvá Európy. Bonusom je, že po súťaži môžete niektoré z psíkov aj pohladkať.

Osobitným zážitkom spojeným so psími záprahmi je vyskúšať si jazdu na vlastnej koži. Na neopakovateľný moment budete mať len tie najkrajšie spomienky.

V termálnej vode na čerstvom vzduchu

Okúpať sa v zime v jazierku pod holým nebom môže znieť ako poriadne bláznivý nápad. Opak je však pravdou a keď navštívite niektoré z termálnych jazierok na Slovensku, zistíte, že lepšie ste naozaj nemohli urobiť. Čľapkanie sa v lone prírody má priaznivé účinky nielen na vašu myseľ, ale aj telo. Vyvierajúce pramene blahodárne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, na kožné či ženské choroby. Medzi vyhľadávané patria najmä tie v Kalamenoch, Lúčkach, Chorvátskom Grobe, Lukavici alebo Vyšných Ružbachoch. Priam vysnívaný spôsob, ako stráviť zimu za prítomnosti chladu aj tepla.

Relax pre seba

Inou alternatívou kúpania sa je dopriať si hýčkanie vo wellnesse. Dosýta si zaplávať v bazénoch, oddýchnuť si vo vírivke, nechať sa rozmaznávať pri masáži alebo si vychutnať pobyt v saune. Zima dáva vášmu telu zabrať, preto by ste práve v tomto období mali myslieť viac na svoje potešenie. Na chvíľu utiecť pred starosťami a každodennými povinnosťami a odpočinúť si v príjemnom prostredí môžete vo Wellness Hoteli Patince, kde sa o vás postará ochotný personál.

Keď stuhne krv v žilách

Myslíte si, že ste už vyrástli zo spúšťania sa na sánkach, lopári alebo na sáčku? Snowtubing vás presvedčí o opaku. Je určený pre všetky vekové kategórie, ktoré sa neboja adrenalínu a novej výzvy. Jazda na veľkom nafukovacom kolese v špeciálne upravenom snežnom tobogáne je dobrodružstvom pre malých aj dospelých. Pre odvážnejších je tu dokonca možnosť skúsiť niečo ešte netradičnejšie, a to snowkiting, ktorý vám zaručene zdvihne adrenalín.

Ako v rozprávke

S príchodom snehovej nádielky a mrazov sa Slovensko mení na zimnú rozprávku. Hlavne Slovenský raj, Jánošíkové diery, Šikľavá skala alebo Demänovská dolina navodzujú dojem, akoby krajinou prešiel sám Mrázik. Z vodopádov, ktoré tadiaľto v lete pretekajú, sa v zimných mesiacoch stávajú ľadopády vyrážajúce dych. Ohromujúca ľadová krása každoročne láka amatérských aj profesionálnyc fotografov, ktorí si chcú prírodný unikát zvečniť.

V ľadovej katedrále

Návšteva Vysokých Tatier so sebou stále prináša neopakovateľné zážitky. Kdekoľvek v Tatrách si naplánujete výlet, určite vaše rozhodnutie neoľutujete. Okrem prírodných krás, ktoré na vás na každom kroku čakajú, by ste počas zimy nemali vynechať známu atrakciu na Hrebienku. Dominanta v podobe ľadového dómu sa už stala neodmysliteľnou súčasťou turistického a lyžiarskeho centra. Každý rok pod rukami šikovných umelcov zo Slovenska aj zo zahraničia vznikajú majestátne napodobeniny slávnych kostolov, bazilík či katedrál. Tatranský dóm je ľadové veľdielo, ktoré nemôžete obísť.

 

Mohlo by sa vám páčiť