9-krát ÁNO pre granátové jablko

Granátové jablká patria medzi najzdravšie ovocia na zemi. Obsahujú v sebe toľko prospešných látok, až sa budete čudovať, kde sa to všetko do nich zmestí!

Áno, čítate správne! V každom ovocí sa nachádzajú vitamíny a iné nám prospešné látky, no granátové jablká medzi nimi nemajú konkurenciu.

Stonka granátového jablka v tvare kvetu

Granátové jablko, latinsky punica granatum, spoznáte ako pevné červené a okrúhle ovocie so stonkou v tvare kvetu. Narozdiel od klasického jablka je jeho šupka hrubá a tvrdá, preto nie je určená na konzumáciu. Výživné látky získate z tmavočervených sladkokyslých zrniečok, ktoré sú ukryté v jej vnútri.

Predpokladá sa, že granátové jablká pochádzajú z Iránu, a k nám do Európy sa dostali okolo roku 1600 pred n. l. Mnohé štúdie už potvrdili ich blahodarné účinky. Ste na rade, aby ste ich vyskúšali.

9x Áno pre granátové jablko, pretože:

  1. Obsahuje približne 3-krát viac antioxidantov ako zelený čaj, pomaranče a iné ovocie.
  2. Podporuje tvorbu melanínu a pigmentu zodpovedného za farbu kože, očí a vlasov, ktorý zároveň poskytuje prirodzenú ochranu pred slnkom.
  3. Olej obsiahnutý v zrniečkach pomáha urýchliť hojenie – chráni vonkajšie vrstvy kože a povzbudzuje bunky k regenerácii.
  4. Spomaľuje reprodukciu rakovinových buniek pri rakovine prostaty, ktorá je najbežnejším druhom zákerného ochorenia u mužov.
  5. Obsahuje železo a zvyšuje množstvo červených buniek v krvi – odporúča sa ľuďom trpiacim anémiou.
  6. Džúsy a šťavy z granátového jablka sú vynikajúcim prostriedkom proti starnutiu. Sú plné vitamínu C a E, ktoré zabraňujú rozpadu kolagénu, čím výrazne spomaľujú prvé príznaky starnutia.
  7. Pomáha zlepšiť pamäť a funkcie mozgu. Využíva sa pri prevencii a liečbe Alzheimerovej choroby.
  8. Napomáha správnemu tráveniu. Zohráva dôležitú úlohu pri liečbe hnačky a dyzentérie.
  9. V neposlednom rade prosperuje nášmu srdcu. Znižuje hladinu cholesterolu a chráni ho pred ochoreniami.

Všetky tieto benefity môžete získať zo surových zrniečok, ktoré si však musíte najprv prácne vylúpať z jadra granátového jablka. O nič menej ich váš organizmus obsiahne vypitím 100% šťavy, ktorú si môžete zakúpiť aj v obchode.

Nezabudnite! Granátové jablká majú obrovské množstvo výhod, pre ktoré sa ich oplatí vyhľadávať a pravidelne konzumovať. Pomáhajú znížiť riziko závažných ochorení.

Mohlo by sa vám páčiť