8 darčekov ku Dňu matiek na poslednú chvíľu

Deň matiek je tu už o pár dní. Ak sa vám taktiež kvôli množstvu povinností a nabitému kalendáru nepodarilo nájsť darček pre vašu skvelú mamu, nebojte sa! Pripravili sme vám zoznam 8 nápadov na darčeky ku Dňu matiek. Určite v ňom nájdete niečo, čo bude milovať. Mamy sú dôležité, tak si ich uctime!

Pridajte do cesta štipku (alebo aj viac) lásky

I vám mama každé narodeniny napiekla tú najlepšiu tortu alebo koláč? Obdarujte tento rok sladkým prekvapením vy. Napečte pre vašu mamu jej obľúbený koláč. Tá vám určite odpustí, ak poleva nebude dokonale rozotrená či ovocie nakrájané na rovnako veľké kúsky, hlavné je, že ste jeho príprave venovali čas a najmä lásku.

Darujte si spoločný čas

Čo by vašu mamu potešilo viac ako čas strávený s jej milovaným dieťaťom? Darujte si chvíle strávené spolu. Rezervujte si online napríklad spoločne strávený deň plný procedúr vo wellness.  Doženiete tak stratený čas a zregenerujete telo i dušu.

Kytica na zjedenie

Ak sú pre vás kytice kvetov klišé pripravte pre vašu mamu takú, ktorá len dobre nevyzerá ale aj chutí. Utekajte do najbližšieho obchodu alebo na trh a nakúpte jahody, ananás, jablká, hrozno či čučoriedky a s pomocou formičiek, špáradiel a čokolády pripravte ovocnú kyticu akú vaša mama ešte nevidela.

Napíšte jej list

Aj vy mame často nehovoríte, čo pre vás znamená? Niekedy je ťažké vyjadriť všetky emócie tvárou v tvár. Vezmite ale papier a pero a vlastnoručne vašej mame napíšte prečo je pre vás tou najlepšou mamou na svete.

365  dôvodov prečo si najlepšia mama

Ak chcete list posunúť na vyšší level opäť vám bude stačiť pero, papier a jeden zaváraninový pohár (samozrejme ten, ktorý vám ostal zo zaváraných čerešní od mamy). Už len stačí napísať 365 dôvodov, prečo svoju mamu máte radi  na 365 papierikov, ktoré si počas celého roka bude mama vyťahovať z pohárika.

List pre maminu na deň matiek
TIP: Napíšte mame list a pošlite ho poštou, určite sa poteší že v schránke nenájde len účty.

Povedzte jej, že je naj

My to vieme ale naše mamy často potrebujú pripomenúť, že sú tie naj. Zavítajte do niektorej z darčekových predajní a vyberte pre vašu mamu šálku, zásteru či tričko, ktoré jej povie, že je najlepšia. Samozrejme nezabudnite jej to pripomenúť pri každej možnej príležitosti.

Oživte spomienky

Vyberte z rodinného fotoalbumu tie momenty, vďaka ktorým je vaše mama tou najlepšou zo všetkých. Ak ste šikovnejšia veľmi ľahko vyrobíte ručne pripravenú fotoknihu plnú spomienok, ktorá vtisne mame slzy do očí.

Darujte jej netradičné kupóny

Ak aj vám mama vyčíta, že s ňou netrávite dosť času alebo, že by ste mohli pomáhať v domácnosti, pripravte pre ňu kôpku kupónov, vďaka ktorým jej napríklad kedykoľvek povysávate, pripravíte raňajky, či navaríte kávu. Vaša mama sa takémuto milému darčeku určite poteší, no nezaručujeme, že kupóny nezneužite vo svoj prospech.

Naše mamy netúžia po drahých daroch, viac si cenia to, ak im venujete svoj čas i keď je ho pri práci, či deťoch stále menej a menej. Darčeky nemusia byť drahé a dokonalé stačí ak sú pripravené a vyberané od srdca. Dúfame, že vďaka typom od nás sa stanete obľúbeným dieťaťom i keď vaša mama určite ľúbi svoje deti rovnako.

Mohlo by sa vám páčiť