5 jednoduchých domácich masiek

kimia-zarifi-x4J_92kJBoY-unsplash

Kozmetické salóny ostávajú nateraz zatvorené a akosi sa nečrtá svetielko nádeje pre našu pleť. Ak už aj vy cítite, že potrebuje skrášliť a zobudiť svoju pokožku zo zimného spánku, čo takto urobiť si vlastný salón doma? Zvládnete to aj so surovinami, ktoré bežne nájdete v kuchyni. Tak čo, dáte sa zlákať?

Koža je fascinujúca tým, že sa prispôsobuje tomu, akú časť tela pokrýva a potrebuje tak aj špeciálnu starostlivosť. Kým si ale rozoberieme akú, nezabúdajte na základné pravidlá vďaka ktorým bude žiarivá vaša pleť i pokožka!

Pitný režim je alfou omegou na ceste za krásou a hydratáciou. Bez vody je pokožka hladná, šedá a bez života. Preto nezabúdajte na čistú vodu, ktorá by mala predstavovať aspoň 2 litre denne.

Čistenie a ochrana. Stalo sa vám, že ste niekedy zaspali aj s mejkapom na tvári? To je obrovský prehrešok voči našej pleti. Pokožka potrebuje byť pravidelne čistá, preto nepodceňujte precízne odličovanie, každý večer. Používajte tiež čistiace peelingy, peny, krémy, ktoré prekrvia pokožku. 

Nezabúdajte ani na správnu výživu. To, čo konzumujete a aký životný štýl preferujete sa odrazí aj na kvalite vašej pleti. Preto nezabúdajte na vyváženú stravu – orechy, strukoviny, zelenina, ovocie. To všetko by malo patriť do vášho jedálnička.

Trénujte. Aj pleť sa dá vytrénovať do dokonalosti. Počuli ste už o tvárovej gymnastike? Na internete nájdete niekoľko návodov na to, ako takýmito cvikmi zabojovať s vráskami či dvojitou bradou. Skúsite?

Používajte správnu kozmetiku. Nedajte sa zlákať množstvom reklám, ktoré sľubujú zázraky. V prvom rade by ste mali skutočne poznať, čo vaša pleť potrebuje a dodať jej práve tie zložky. Siahnite preto vždy iba po kozmetike, ktorá je určená pre váš typ pleti.

5 jednoduchých domácich masiek

Každá žena, ale i chlap túži po dokonalej pleti a krásnej pokožke. Inak, vedeli ste, že koža je jedným z najdôležitejších orgánov a váži v priemere asi 3 kilogramy? Keďže v momentálnej situácii je návšteva skrášľovacieho salóna v nedohľadne, urobte si vlastné SPA doma a skrášlite sa domácimi pleťovými maskami.

1. Omladzujúca pleťová maska z ovsených vločiek

Aj vy túžite po omladzujúcej kúre? Tak to vyskúšajte omladzujúcu masku z ovsených vločiek. Tie vďaka svojim proteínom dokážu s pleťou zázraky. Zmiešajte tretinu šálky ovsených vločiek s pol šálkou horúcej vody. Nechajte pár minút odstáť, potom pridajte dve lyžice medu a dve lyžice čistého jogurtu. Masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť desať minút. Následne masku dôkladne umyte. 

2. Hydratačná pleťová maska z banánu a medu

Trápi vás napätá suchá pokožka s tendenciou lúpať sa? Netrápte sa, suchá pleť je problémom 80% žien na svete. Na tento typ pleti skvele zaberá banánová maska, ktorá pleť dokonale hydratuje. Stačí ak roztlačíte  jeden banán a zmiešajte ho s lyžicou medu a dvoma kvapkami čerstvej citrónovej šťavy. Riadne premiešajte a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť desať minút, potom dôkladne umyte.

3. Kvasnicami proti akné

Počuli ste už o tom, že kvasnice vás dokážu zbaviť problémom s akné? Droždie je totižto plné cenných látok, obsahuje biotín, niacín, tiamín  či riboflavín, ktoré okrem iného výrazne podporujú aj zdravie pokožky. Na kvasnicovú masku proti akné budete potrebovať len kocku droždia a trochu mlieka poprípade vody. Z droždia si odlomte asi tretinu a tú v menšej miske vymiešajte s polievkovou lyžicou mlieka alebo vody. Pozor: maska by nemala byť príliš hustá, no ani tekutá.  Pripravenú kašičku naneste na pleť a nechajte pôsobiť maximálne 20 minút. Maska na tvári postupne zaschne a začne sa odlupovať. Potom ju môžete zmyť teplou vodou.

4. Káva a kakao na skrášlenie 

Pleťová maska s tejto kombinácie je veľmi obľúbená i chutná. Káva prekrvuje pokožku, odstraňuje odumreté bunky a pleť je po aplikácii rozžiarená. Potrebovať budete cca 2 lyžice mletej kávy a 2 lyžice kakaového prášku k 4 lyžiciam mlieka (pridať môžete aj lyžičku medu). Zmes naneste na tvár a pred zmytím ju nechajte najskôr zaschnúť.

5. Jahodami proti čiernym bodkám

Ach, tie čierne bodky. Postrach puberty, ktorý povedzme si, pretrváva aj v dospelosti. Ak vás už nebaví každovečerné boľavé vytláčanie, skúste jahodovú masku. Ak práve nie je ich sezóna, pokojne siahnite po tých mrazených. Stačí ak budete mať jahody a biely jogurt. Pár jahôd roztlačíte v miske, pridáte lyžicu jogurtu a nanesiete na tvár. Necháte pôsobiť cca. 10 minút a následne dôkladne pleť umyte teplou vodou. 

A čo vy a domáce masky? Máte niektoré odskúšané, podeľte sa s nami o ďalšie inšpirácie!