4 tipy na výlet pri potulkách po východnom Slovensku

Náučný chodník Ferrata Kyseľ pre adrenalínových nadšencov v Letanovciach na východnom Slovensku

Otázka dovoleniek stále visí vo vzduchu, no vy aj tak cítite, že vás to láka niekam za objavovaním? A čo tak preskúmať čarovné Slovensko? Práve naša malá krajina ponúka mnohé zákutia, ktoré môžu byť aj vašimi tohtoročnými métami. Tak poďte si prečítať naše zaujímavé tipy na výlet naprieč východným Slovenskom.

Letný pobyt vo Wellness hoteli Patince

Najvýchodnejší bod našej republiky

Pamätáte si ho ešte z geografie? Najvýchodnejší bod Slovenska je ukrytý uprostred zaujímavých bukových pralesov, priamo na vrchole Kremenec. Ak ste teda zanietený turista, táto výprava môže byť niečo pre vás. Na tomto mieste je zároveň situovaný aj hraničný trojbod Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Tento bod je označený veľkým hraničným žulovým kameňom, na ktorom sú názvy jednotlivých štátov.

Tip na výlet - hraničný trojbod UA-PL-SK na východnom Slovensku
Zdroj: www.hiking.dennikn.sk

Čarovná Beňatina

Ak milujete vodu a prírodné kúpaliská, určite si urobte zastávku aj v tejto malej obci na východe Slovenska. Práve v jej útrobách sa ukrýva lom Beňatina. Prostredie je čarovné a v horúcich dňoch ponúka tento lom skvelé ochladenie. Dookola celého lomu vedie prírodný chodník, ktorý ocenia najmä tí s túlavými topánkami. Môžete tu stráviť krásny piknik, či dokonca stanovačku s kamarátmi.

Tipy na výlet na východnom Slovensku - Jazero Beňatina
Zdroj: www.krasneslovensko.eu

Prebudenie Spiaceho mnícha

Pri obci Kamenica, neďaleko mesta Prešov sa nachádza miesto, ktoré akoby sa stratilo v čase. Skalnatý útvar, ktorý dostal pomenovanie Spiaci mních predstavuje nenáročnú turistiku, ktorá je odmenená neskutočne krásnym výhľadom. S týmito skalami sa spája aj legenda – tá hovorí o benediktínskych mníchoch, ktorí tu kedysi žili. Jeden z nich sa raz rozhodol nespať, aby mohol v noci pozorovať tanec nahých nočných víl. Bol však prezradený a potrestaný večným spánkom.

Či už na legendu veríte alebo nie, toto miesto sa oplatí navštíviť. Kedysi slúžilo ako kultové miesto pre duchovné potreby našich predkov. Zaujímavosťou je aj fakt, že skaly tvoria hranicu európskeho rozvodia medzi Baltským a Čiernym morom.

Tipy na výlet na východnom Slovensku - Spiaci Mních pri obci Kamenica
Zdroj: www.myslovakia.sk

Nabite sa adrenalínom vďaka Ferrata Kyseľ

Táto skvelá túra je vhodná pre všetkých adrenalínových nadšencov i staršie deti, ktoré sa neboja dobrodružstva. Ferrata Kyseľ je najkrajšia roklina v Slovenskom raji. Verejnosti je prístupná v období od 15. júna až do 31. októbra a trasa je výhradne  jednosmerná. Dôležité je nazabudnúť si pevnú obuv, dlhé nohavice a tričko, aby nedošlo k oškretiu či odreninám. Inak si už iba užívate výhľady, vodu a adrenalín, ktorý ponúka tento nezabudnuteľný náučný chodník Ferrata Kyseľ. 

Náučný chodník Ferrata Kyseľ pre adrenalínových nadšencov v Letanovciach na východnom Slovensku
Zdroj: www.adventoura.eu

Prinášame vám aj ďalšie tipy na výlet po Slovensku

Pokiaľ ste ešte neprebádali západné a stredné Slovensko, tak si prečítajte naše tipy a odporúčania na výlet pri objavovaní našej krásnej krajiny.

„Top miesta na strednom Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť.“

„Top miesta na západnom Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť.“