15 každodenných zvyklostí, ktoré škodia vašej pleti

15 každodenných zvyklostí, ktoré škodia vašej pleti

Ak hľadáte návod na to, čo robiť, aby ste sa mohli pýšiť, akú krásnu a zdravú máte pleť, ten vám dnes neponúkneme. Práve naopak, prinášame vám zoznam zvyklostí, ktorým sa musíte oblúkom vyhýbať, aby ste získali pokožku, ktorú vám bude každý závidieť. Pravdepodobne už teraz robíte pár skvelých vecí pre vašu pokožku – v nich samozrejme pokračujte naďalej! Nesabotujte ale svoju snahu a vyhnite sa tejto rutine:

1. Nejedzte nadbytočný cukor

Nadmernou konzumáciou cukru svojej pleti jednoznačne nepomôžete, i keď kúsok čokolády povznesie vášho ducha, pleti nepomôže. Skúste zmeniť druh sladidla, ktoré používate, a venujte pozornosť tomu, koľko cukru konzumujete v potravinách, ktoré kupujete.

jedením nadbytočných cukrov zdravú pleť nedosiahnete, práve neopak, škodia jej
zdroj: 123RF

2. Málo hydratujete

I keď používate rôzne hydratačné krémy, je potrebné vašu pleť hydratovať i zvnútra. Nezabúdajte pravidelne piť čistú vodu.

3. Spánok na obliečkach opraných toxickým pracím prostriedkom

Vzhľadom na to, že oblečenie máte na tele celý deň a budete spať na vašich vankúšoch celú noc, možno budete chcieť premýšľať o tom, čo používate na pranie. Vaša aviváž nemusí nutne spôsobiť vrásky alebo akné, no rozhodne mať chemikálie v blízkosti vašej tváre počas jednej tretiny života jej rozhodne neprospieva.

4. Používanie produktov na pleť, ktoré obsahujú alkohol

Produkty obsahujúce alkohol pokožku sušia, dráždiapoškodzujú, mnohé z nich obsahujú prísady z ropy, ktoré určite nechcete mať na tvári.

5. Nerobte pleť závislou

Vaša pleť si veľmi rýchlo zvykne nato, čím ju rozmaznávate. Problém najčastejšie nastáva ak po dlhej dobe používanie prerušíte, na čo vaša pleť nemusí zareagovať najlepšie. Doprajte si preto príležitostne detox od dlhodobo používaných produktov.

6. Používanie neprirodzeného make-upu

Používaním príliš výrazného make-upu, respektíve hrubej vrstvy, pleti nedávate možnosť dýchať. Stavte preto na prirodzenosť.

7. Neodlíčenie vášho make-upu cez noc

Aj keď ste unavená nikdy si nelíhajte do postele bez odlíčenia sa. Doprajte pleti prestávku a nechajte ju dýchať aspoň počas noci.

8. Jedlo z krabice

Vaša pleť odráža to, čo sa deje vo vašom vnútri a teda i to, čo jete. Bez kvalitnej a vyváženej stravy vysnívanú pleť nikdy nedosiahnete.

9. Nepravidelné odstraňovanie odumretých kožných buniek

Aby vaša pleť pôsobila mlado a zdravo je potrebné, aby ste nepodcenili pravidelné odstraňovanie odumretých kožných buniek. Aplikovaním peelingu alebo masiek sa odumretých častí pokožky zbavíte.

10. Sprcha každý deň

Sprchovanie či kúpeľ je každodennou rutinou takmer každého z nás. Horúca voda prirodzene odstraňuje ochranné oleje z vašej pokožky, čím ju vysušuje. Je lepšie dopriať si krátke sprchy vo vlažnej vode ideálne večer.

sprchá každý deň nie je vhodným riešením, ako dosiahnuť krásnu a zdravú pleť
zdroj: 123RF

11. Používanie rovnakých produktov počas celého roka

Vaša pokožka potrebuje rozdielnu výživu počas každej sezóny k sezóne. Neobmieňajte počas ročných období iba šatník, ale aj produkty na pleť.

12. Opaľovanie sa bez opaľovacieho krému

Vystavovanie sa priamemu slnku bez ochrany je tým najhorším, čo svoje pleti môžete spraviť. Pokiaľ ide o ochranu, mali by ste brať preventívne opatrenia denne, ak chcete zabrániť vráskam a rakovine kože. Uistite sa, že váš hydratačný prostriedok obsahuje opaľovací krém, takže budete potrebovať iba jeden výrobok.

13. Fajčenie

Okrem toho, že fajčenie spôsobuje predčasné starnutie a vrásky, ohrozuje i vaše zdravie.

14. Nečistíte svoje kozmetické štetce a hubky na make-up

Vy sa umývate aspoň dvakrát do dňa ale čo vaše štetce a hubky na make-up? Ak sú znečistené, prenesú nečistoty (a možno aj baktérie) naspäť na vašu pokožku. Pravidelne preto umývajte svoje nástroje.

15. Olizovanie si pier

Ak sú vaše pery suché máte potrebu ich olízať. To vám ale prináša úľavu len na krátko. Vaše pery sú teraz suchšie ako predtým! Olizovaním pier sa vyparuje voda z pokožky. Použite balzam na pery.

Môžete dosiahnuť požadovanú pleť! Odstránením niektorých z vašich zlých návykov a prijatím niektorých dobrých zvykov, môžete dosiahnuť mladšiu a zdravšie vyzerajúcu pleť.

 

Najčítanejšie